KVALIFIKACIJE LŠ: Litvanci šokirali Milojevića, Dinamo iz Kijeva pokvario debi Žesusa

27.07.2022. 22:57
FK Dinamo Kijev
FK Dinamo Kijev / Izvor: Profimedia

Ferencvaroš prošao dalje, Olimpijakos ispao.

Za senzaciju večeri u odigranim revanš mečevima kvalifikacija za Ligu šampiona pobrinuo se litvanski Žalgiris koji je u Švedskoj uspeo kao gost da savladala Hamarbi Miloša Milojevića i plasira se u treće kolo posle trijumfa 2:0. ukupnog slavlja od 3:0 pošto je u Litvaniji bilo 1:0 za Žalgiris.

NIKŠIĆANI ISPALI: Na četiri evropska meča fudbaleri Sutjeske nisu dali ni gol

SIVIĆ JASAN PRED REVANŠ PROTIV GZIRE: Jedina opcija je pobeda

PONIZILI IRCE: Norvežani posle poraza na Ostrvu "RAZBUCALI" Linfild

Tim iz Viljnusa odlučio se da čeka prilike iz kontri kako bi ugrozio domaćina koji je morao da krene u totalni napad. Uprkso šansama Hamarbija, Žalgiris je stigao do vođstva u 34. minutu kada je Baf asistirao Ojevusiju kome nije bilo teško da postigne gol pošto je prošao Knudsena. Očekivalo se da Šveđani u drugom poluvremenu probaju sve što mogu kako bi izbegli eliminaciju, ali je već u 52. minutu bilo jasno da to nije moguće pošto je konačan rezultat postavio Oliveria koji je sa ivice peterca postigao gol. Bilo je jasno kakav će ishod biti za Hamarbi kada je u 77. minutu isključen Kristijansen zbog drugog žutog kartona.

Fenerbahče je u prvom meču uspeo da ostane neporažen protiv Dinama iz Kijeva i sa statusom favorita je očekivao revanš u Istanbulu, ali je debi Žorža Žesusa pred navijačima turskog tima bio neuspešan pošto je Dinamo posle 120 minuta igre pobedio sa 2:1, pošto je posle 90 minuta bilo 1:1. Sve ono najzanimljivije dogodilo se u drugom poluvremenu. Prvo je Juksek isključen u 53. minutu, da bi četiri minuta kasnije gosti iz Ukrajine poveli golom Bujalskog. Mogao je Fener do izjednačenja sa igračem manje, ali je u 70. minuu Valensija promašio penal, da bi turski tim ipak stigao do gola u 89. minutu preko Salaija i izborio produžetak. Međutim, Dinamo je stigao do pobede u 114. minutukada je precizan bio nekadašnji igrač Fenerbahčea Karavaev.