KVALIFIKACIJE: Portugal PRVI overio vizu za EVRO, to potom učinile još dve selekcije, uspešan debi Miloševića

13.10.2023. 22:52
Kristijano Ronaldo
Kristijano Ronaldo / Izvor: Profimedia

Ronaldo sa dva gola postavio novi rekord.

Ovog petka, 13. oktobra odigrano je sedam mečeva kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koje će se sledeće godine održati u Nemačkoj. Videli smo nekolilo izuzeztno zanimljivih mečeva, stoga krenimo redom.

MESIJEV PRIJATELJ SVE OTKRIO: Argentinac će po OSMI put osvojiti zlatnu loptu

SLOVENCI PIŠU: Miroslav Klose na korak od ljubljanske Olimpije

Fudbaleri Portugala pobedili su Slovačku (3:2) i tako se plasirali na Evropsko prvenstvo, koje će biti održano u Nemačkoj 2024. godine.

Portugal je vodio posle prvih pola sata sa 2:0, a strelci su bili Gonsalo Ramos u 18, odnosno Kristijano Ronaldo iz penala u 29. minutu.

Gosti su smanjili preko Davida Hancka u 69, da bi novu prednost domaćinu doneo Ronaldo tri minuta kasnije.

Stanislav Lobotka je zakucao situaciju u Portu, golom u 80. minutu, međutim, to je bilo sve, a Portugalci su u nastavku samo propustili da postignu još bar jedan gol.

U istoj grupi Island i Luksemburg odigrali su 1:1, dok je Bosna i Hercegovina na gostovanju pobedila Lihtenštajn sa 2:0, golovia Rahmanovića i Stevanovića. Bio je to debi Save Miloševića na klupi selekcije BiH.

Fudbaleri Francuske takođe su se plasirali na Evropsko prvenstvo, pošto su derbiju kola i grupe B savladali Holandiju u Amsterdamu rezultatom 2:1. Oba gola za Petlove dao je Mbape, dok je utešni pogodak Lalama priredio Hartman.

U ovoj grupi Grci su na gostovanju pobedili sa 2:0 Republiku Irsku.

Derbi su u grupi F u Beču igrali Austrija i Belgija, a gosti su slavili sa 3:2.

Sve bolji igrač Sevilje Lukebakio bio je dvostruki strelac za renoviranu Belgiju u 12. i 55. minutu. U listu strelaca se naravno upisao i Romelu Lukaku, koji je Šalagera matirao u 58. minutu. Lajmer je smanjio na 1:3 u 73. minutu, Onana dobio crveni karton u 78. minutu, a Sabicer je iz penala u 84. minutu pogodio za 2:3, uneo dramu, ali je Belgija izdržala u finišu i odmela tri boda.

Austrija je večeras izgubila, ali ne mora puno da brine po pitanju plasmana u Nemačku.

Ranije danas je u ovoj grupi Azerbejdžan pobedio u Estoniji sa 2:0.

Belgija ima 16 bodova iz šest mečeva i plasirala se na EURO, Austrija je ostala na 13 bodova iz šet mečeva, dok je Švedska daleko na trećem mestu sa samo 6 bodova iz pet utakmica.