KVALIFIKACIJE ZA EP: Holandija i Belgija ubedljive, Hrvati nisu dozvolili iznenađenje (FOTO)

21.03.2019. 22:39
Belgija - Rusija
Belgija - Rusija / Izvor: Reuters
Nove utakmice u narednim danima. Srbija u Portugaliji u ponedeljak.

Počele su kvalifikacije za Evropsko prvenstvo, a najubedljiviju pobedu ostvarila je Holandija u utakmici grupe C. Oranje je u Roterdamu potvrdio ulogu favorita i pobedio Belorusiju sa 4:0. Dvostruki strelac za Holandiju koja nije učestvovala na Mondijalu u Rusij bio je Memfis Depaj, u prvom i kasnije u 56. minutu sa bele tačke. Ali to nije bilo sve od igrača Liona, upisao je i dve asistencije. U istoj grupi, Severna Irska je u Belfastu tek u drugom poluvremenu slomila otpor gostujuće Estonije. Na kraju, bilo je 2:0 golovima Najala Mekgina i Stivena Dejvisa.

OGROMNO IZNENAĐENJE NA STARTU KVALIFIKACIJA ZA EP: Ubedljiva pobeda totalnog autsajdera (VIDEO)

DOK JE TRAJAO MEČ NEMAČKA - SRBIJA: Lev opet ZGROZIO svet, kamera ga je JOŠ JEDNOM uhvatila (VIDEO)

Grujić povređen, trener Herte otkrio kada se vraća treninzima (FOTO)

U komšiluku, u Zagrebu, Hrvatska je dočekala Azerbejdžan i na kraju slavila sa 2:1, iako je gubila. Već u 19. minutu na "Maksimiru", Ramil Šejdajev je posle kontre zakucao loptu pod prečku. Ipak, Vatreni su se vratili golovima Borne Barišića i Andreja Kramarića, u 44. i 79. minutu. Ujedno su i sprečili veliko iznenađenje.

Derbi večeri odigran je u Briselu. Belgija je dočekala Rusiju i pobedila sa 3:1. Pobedu je doneo Eden Azar pogocima, u 45. i 88. minutu. Jedinu pobedu u  gostima ostvarila je Poljska (1:0). Jedini gol na "Ernst Hapelu" u Beču dao je trenutno najpopularniji poljski fudbaler, napadač Milana, Krištof Pjatek. Špic Rosonera je u igru ušao u 59. minutu, a samo deset minuta kasnije savladao je Hajnca Lindnera.

CEO SVET MU SE SMEJE: Kurtoa KIKSOM za rubriku verovali ili ne poklonio gol Rusima (VIDEO)

MALO JE KO OVO ZNAO: Miličić otkrio kako je sebe izbacio iz tima da bi ubacio Pekovića (FOTO)

FILMSKO REŠETANJE: Brat Kevina Durenta ubijen na 32. rođendan!

U istoj grupi, G, Izrael i Slovenija su odigrali nerešeno - 1:1, dok je Severna Makedonija bila bolja od Letonije sa 3:1.

Srbija će u ponedeljak gostovati u Lisabonu, nacionalnom timu Portugalije. U našoj grupi su još Ukrajina, Litvanija i Luksemburg.