KVALIFIKACIJE ZA EP: Pukla PETARDA na Kipru, ŠESTICA Škota! Sigurni Mađari i Lale... (VIDEO)

13.10.2019. 20:40
Kipar - Rusija
Kipar - Rusija / Izvor: Profimedia

Uzbudljivo veče širom Starog kontinenta.

Fudbalske reprezentacije Rusije, Holandije, Škotske i Mađarske zabeležile su očekivane pobede u kvalifikacionim mečevima za odlazak na Evropsko prvenstvo. Naročito ubedljivi bili su Škoti, protiv San Marina koji su slavili sa 6:0 (3:0), a Rusi su deklasirali Kipar u Nikoziji sa 5:0 (2:0).

Holanđani su savladali Belorusiju u gostima sa 2:1 (2:0), dok su Mađari savladali Azerbejdžan minimalnim rezultatom.

POSLE PRIČE DA JE U SUKOBU SA JOVIĆEM! Evo šta je na to rekao selektor Tumbaković!

PRED DOLAZAK JUNAJTEDA: Iz Humske stiglo VAŽNO obaveštenje za sve Partizanovce!

DA LI ĆE SE VRATITI IZ "MRTVIH"? Ozil na meti VELIKANA! (FOTO)

Rusima je na Kipru bio olakšan posao jer su igrali više od sat vremena sa igračem više nakon isključenja Laifasa. Golove su postizali Čerišev (dva), Odždoev,Dzjuba i Golovin. "Zbornaja Komanda" se ovim trijumfom plasirala na EURO.

Još lakši zadatak imala je Škotska protiv san Marina. “Suknjice“ su prekinule niz od četiri uzastopna poraza u ovim kvalifikacijama, pobedivši goste sa 6:0. Prva tri gola postigao je fudbaler Aston Vile Džon Megin.

Zanimljivo je bilo i u Minsku, gde je Holandija pobedila domaću selekciju Belorusije 2:1. Napadač Liverpula Vajnaldum postigao je dva gola za goste u prvom poluvremenu, drugi je bio pravo malo remek delo, a u nastavku je Dragun smanjio na 1:2. Imali su domaći šansu i za izjednačenje, ali su i “lale“ mogle ubedljivije da slave. Holandija još nije obezbedila nastup na EP, ali je blizu plasmana, dok Belorusija ostaje na samo četiri osvojena boda u ovim kvalifikacijama.

Mađari su pobedili Azere golom Koruta, a domaćini su strepeli u 92. minutu kada je poništen gol Mustafasadea, mada je nejasno da li zbog ofsajda ili igranja rukom.

Stanje na tabelama u grupama C, E i I možete pogledati u nastavku.