15°C
26.04.2024.
117.1527
109.2537

KVALIFIKACIJE ZA EVROPSKO PRVENSTVO: Orlovi GAZILI Litvaniju, pa STALI! Pobeda koja ostavlja NADU (VIDEO+FOTO)

10.06.2019. 21:01 22:49
Srbija
Srbija / Izvor: MN Press

Izabranici selektora Mladena Krstajića blistali u prvom poluvremenu.

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je u meču trećeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. selekciju Litvanije sa 4:1, zabeležila prvi trijumf i sačuvala šanse da se direktno plasira na završnu smotru šampionata Starog kontinenta.

KRSTAJIĆ PROMEŠAO KARTE: Srbija sa OVIM timom napada Litvance! Tri PROMENE u odnosu na Lavov (SASTAVI)

PAO POTPIS U HUMSKOJ: Partizan doveo VELIKO pojačanje! Poznata i cena OBEŠTEĆENJA!

MILOJE SRCA NEMA: Zvezda na Zlatiboru odmah krenula sa treningom BEZ GRANICA (FOTO)

Pred sablasno praznom Marakanom, Orlovi su sa velikom motivacijom ušli u ovaj meč, što se videlo već do poluvremena. Srbija je neprestano napadala i postigla tri pogotka, a u najmanju ruku mogla je još toliko.
Prvu od mnogobrojnih prilika nije realizovao Luka Jović, novi napadač madridskog Reala izašao je pred golmana Bartkusa, ali ga je ovaj prozreo njegovu nameru.

Što nije uspelo njemu tada, ispravio je nekoliko trenutaka kasnije Aleksandar Mitrović. Hladan kao špricer, odlično se golgeter Fulama snašao ispred šesnaesterca Litvanaca i preciznim udarcem po zemlji doneo vođstvo Orlovima.

To je bila najava rapsodije, usledili su golovi Jovića, pa ponovo Mitrovića i na kraju Ljajića, a kako je meč tekao iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta.

Fudbalska reprezentacija Srbije dočekuje Litvaniju (20.45) u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, posle razočaravajućeg bilansa u prethodnom meču sa Ukrajinom.

Podsetimo, u prvoj utakmici Orlovi su remizirali u Portugaliji, dok su prošlog petka doživeli debakl na gostovanju u Lavovu.

Selektor Krstajić napravio je tri izmene, u odnosu na meč protiv Ukrajine, pa je u prvu postavu uvrstio napadača Aleksandra Mitrovića, defanzivca Antonija Rukavinu i vezistu Sašu Lukića.

Sva dešavanja sa stadiona "Rajko Mitić" možete da pratite UŽIVO na portalu Srbija Danas.

OVO MORA DA SE DOBIJE: Krstajić presekao, evo koji sastav NAPADA Litvance

NEVIĐENO DO SADA: Hrvat se BRUTALNO veselio uz srpske LEPOTICE, u društvu bivših igrača Zvezde i Partizana!

KRAJ UTAKMICE.

90.minut
GOOOOOOL!!! 4:1 za Srbiju, Adem Ljajić je stavio tačku na trijumf Orlova, posle sjajnog dodavanja Aleksandra Kataija koji je ušao pre nekoliko trenutaka.
88.minut
Menja Krstajić. Aleksandar Katai je na terenu umesto Luke Jovića.
83.minut
Fauliran je Jović ispred kaznenog prostora. Kolarov je šutirao, ali ga je izblokirao "živi zid".
82.miut
Izlazi Dušan Tadić, u igri je Adem Ljajić.
81.minut
Ponovo je Luka Jović pogodio prečku.
77.minut
Poslednja izmena u Litvaniji. U igri je Valskis umesto Laukžemisa.
75.minut
Nova opasnost pred Dmitrovićem, Litvanci su bili blizu drugog gola, Spajić je u poslednjem trenutku intervenisao ispred Laukžemisa.
71.minut
Prva izmena u Srbiji. Živković je na terenu umesto Kostića.
70.minut
GOOOOL!!!! 3:1 PENAL je sviran za Litvaniju. Mitrović je nesmotreno igrao u šesnaestercu posle šuta Novikovasa i zaradio žuti karton, a sudija pokazao na "belu tačku". Isti igrač je poslao Dmitrovića u jednu, a loptu u drugu stranu, smanjivši vođstvo Orlova!!!
67.minut
Nova izmena u Litvaniji. Petravičijus je na terenu umesto Černiha.
66.minut
Slobodan udarac za Srbiju izveo je Tadić, stvorila se gužva, Kostić je šutirao, ali je Švajcarac zaustavio igru jer se vezista Orlova našao u ofsajdu.
62.minut
Slobodan udarac za Litvaniju, Dmitrović je istrčavanjem sigurno uhvatio loptu.
59.minut
Šimkus je zaradio javnu opomenu.
58.minut
Bez uzbuđenja u nastavku. Orlovi su se malo povukli, dok Litvanci izgledaju bezidejno.
49.minut
Prvi put je Dmitrović morao da interveniše. Posle centaršuta Litvanaca rutinski je uhvatio loptu.
46.minut
Prva izmena u Litvaniji. Umesto Jankauskasa na terenu je Čevdukas.
POČELO JE DRUGO POLUVREME.
KRAJ PRVOG POLUVREMENA.
35. minut
GOOOOOL!!!! Kakva golčina Luke Jovića!!! Efektnim udarcem postigao je fenomenalan pogodak sa 17 metara, poslavši loptu neodbranjivo iza Bartkusa.
34.minut
GOOOOOOOOOL!!! Srbija vodi 2:0!!! Nesebičan je bio Dušan Tadić, sjajno je uposlio Mitrovića na penaltiku, kome nije bilo teško da rutinski pošalje loptu u mrežu.

30.minut
Ponovo je raspoloženi Tadić bio u ulozi "pakera", dodao je Kostiću, da bi i njegov pokušaj zaustavio Bartkus.
25.minut
Tadić je odigrao Kostiću, ovaj poslao asistenciju Joviću kojii je pogodio prečku. Nije mu se ponovo dalo da postigne gol u dresu Orlova.

24.minut
Jović je odlično glavom spustio Mitroviću, čiji je šut izblokiran, u nastavku akcije Litvanci su se odbranili.

20.minut
GOOOOOOOOOOL!!! Srbija VODI! Mitrović je iskoristio nepažnju odbrane Litvanaca, prihvatio dodavanje Lukića i po zemlji savladao litvanskog golmana, postigavši 24 gol u nacionalnom timu.
11.minut
Najbolja prilika za Srbiju. Odlična prilika ukazala se Joviću koji je izašao pred golmana Litvanije, ali je Bartkus još bolje intervenisao.