KVALIFIKACIJE ZA LE: Lazovićeva majstorija za prolaz Videotona, šok u Turskoj! (VIDEO)

20.07.2017. 23:01
Danko Lazović
Danko Lazović / Izvor: MN Press
Odigrani mečevi 2. kola.

Srpski Videoton rutinski je odradio revanš protiv Kalju Nomea i izborio plasman u 3. kolo kvalifikacija za Ligu Evrope. Ekipa koju sa klupe predvodi bivši trener Partizana Marko Nikolić, a u timu igraju nekadašnji kapiteni crno-belih Danko Lazović i Marko Šćepović, pobedom u Estoniji (3:0) praktično je obezbedila prolaz, pa je revanš u Mađarskoj predstavljao puku formalnost.

KVALIFIKACIJE ZA LE: Dok je Šćepovićevih golova, Videoton NE MORA da brine (VIDEO)

ZVEZDA PREDALA SPISAK: Nema TROJICE, a evo na koga sve Milojević računa (FOTO)

Prednost Mađarima doneo je Danko Lazović u 37. minutu. Posle centaršuta Suljića, bivši ljubimac Grobara odlično je odreagovao glavom i zatresao mrežu Estonaca. Hladan tuš za Videoton usledio je na startu drugog poluvremena, pošto je Dimitrijev sa penala u 50. minutu uspeo da postigne počasni gol za goste.

Bivši igrač Partizana Nikola Leković i internacionalac Uroš Nikolić asistirali su za golove Dinama iz Minska, u pobedi protiv Rabotničkog. U timu iz Belorusije igrao je i Nikola Lukić, koji je zaradio javnu opomenu.

IGRAO JE ZA LJUTOG RIVALA: Član Orlova prelazi u slavni klub! (FOTO)

Nekoliko iznenađenja viđeno je u 2. kolu. Najveće je priredio švedski Ostersund, koji je pobedom u prvom meču (2:0) eliminisao turskog velikana Galatasaraj. Tim iz Istanbula nije uspeo da pred svojim navijačima nadoknadi minus, pa čak ni da zabeleži trijumf kojim bi se časno oprostio od evropske scene.

Finski Helsinki zaustavljen je od albanske Škendije, dok je dželat Vojvodine, Ružomberok, anulirao poraz iz prvog meča na svom terenu (1:0) i sa 2:0 u Norveškoj izbacio Bran.