KVALIFIKACIJE ZA LE: Pričalo se da je Sparta favorit, ali je Zvezda DUPLOM pobedom stigla do PLEJ-OFA (VIDEO)

03.08.2017. 18:49
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Sudija meča u Pragu bio je Toni Šapron iz Francuske.

Fudbaleri Crvene zvezde obezbedili su plaman u plej-of za Ligu Evrope. Ekipa Vladana Milojevića je u revanšu pobedila Spartu, u Pragu, rezultatom 1:0. Gol za crveno-bele dao je Ričmond Boaći. Iako je Sparta uoči dvomeča proglašena za favorita, to je na terenu u oba duela "palo u vodu". Zvezda je potpuno zasluženo prošla dalje, dvostrukom pobedom (2:0 i 1:0). Već u nedelju (19.00), crveno-beli će u Superligi Srbije dočekati Čukarički.

Zvezda je tokom većeg dela meča bila bolja, ali je u poslednjim trenucima došlo do velikog pada u igri, pa je Milan Borjan nekoliko puta spasio svoju mrežu. Iako niko ne voli da mu golman bude najzapaženiji u timu, to se ipak desilo. Ali, ono što je dobro, je da je Borjan dokazao da uprava nije pogrešila što ga je dovela. Može i da raduje odlična forma Boaćija kome je ovo sedmi gol u evropskom takmičenju ove sezone. Naravno, najviše raduje odlična igra cele ekipe, kao i plasman na poslednji stepenik ka grupnoj fazi Lige Evrope.

Na drugoj strani, ekipa Andree Stramaćonija je pretila samo u poslednjih 15-ak minuta, dok je u ostalim periodima igre bila "bleda". A kakva je bila igra Sparte, najbolje svedoči slika sa kraja meča. Kada je sve bilo jasno, najvatrenije pristalice su napustile tribine. Na kraju, pre poslednjeg zvižduka sudije nije bilo nikog.

Žreb je zakazan za petak (13.00) u Nionu, a OVDE pročitajte kakav je scenario moguć.

Kako je bilo iz minuta u minut, pročitajte u nastavku teksta. ​

Fudbaleri Sparte i Crvene zvezde igraju revanš 3. kola kvalfikacija za Ligu Evrope, a u meč na "Đenerali areni" beogradski crveno-beli ulaze sa prednošću od 2:0

Najzanimljivije detalje možete da pratite UŽIVO na portalu Srbija Danas, u nastavku teksta.

PRVI INCIDENT U PRAGU: Povređeno 10 policajaca!

MILOJEVIĆ IZABRAO: Ovo su Zvezdini STARTERI, a Stramaćoni je postavom SVE IZNENADIO! (SASTAVI)

TOK UTAKMICE.

KRAJ UTAKMICE.

90. minut - Gobeljić umesto Milića.

87. minut - Borjan brani šut Plavšića.

86. minut - Šut Rosickog, Borjan opet odlično brani.

85. minut - Umesto Boaćija Pešić.

78. minut - Opet sreća za Zvezdu. Borjan interveniše odlično posle šuta Lafate, taman da se lopta odbije. Pogađa okvor gola.

77. minut - Ben Haim pogađa stativu. Sreća za Zvezdu.

Navijači Sparte napuštaju tribine. I ono su svesni da je sve gotovo.

70. minut - Ulazi Radonjić, izlazi Srnić.

68. minut - Milić sa nekoliko metara pored gola.

66. minut - Kanga pokušava, ali izblokiran. Ulazi legenda Rosicki. Izlazi Mavuba.

62. minut - Ponovo menja Stramaćoni. Umesto Janka Lafata.

53. minut - Milić glavom sa nekoliko metara. Pogađa spoljni deo mreže.

49. minut - Korner za Zvezdu. Kanga izvodi, ali igrači Sparte otklanjaju opasnost. U nastavku akcije pokušava Donald. Pored gola.

Stramaćoni menja. Umesto Vaclava Kadleca na terenu je Ben Haim.

POČINJE DRUGO POLUVREME.

KRAJ POLUVREMENA.

Zvezda ima odličan rezultat na poluvremenu. Sada Česi moraju da daju četiri gola da bi išli dalje.

45+1. minut - Kanga trči. Brži od Dubravke, ali ne uspeva da šutne. Šteta.

Igra se još dva minuta.

45. minut - Borjan izlazi sa gola, ali je Le Talek na pravom mestu. Otklanja opasnost. Ostaje 1:0.

Stadionom odzvanja "Kosovo je Srbija". Navijači se "dopunjavaju".

39. minut - Kakva prilika za Zvezdu ostaje nerealizovana. Boaći je asistent. Jovičić ispred Dubravke. U poslednjem trenutku uklizava igrač Sparte, i ometa Jovičića.

32. minut - Plavšić izvodi slobodan udarac. Neprecizan je.

29. minut - Korner za Spartu. Kraća pauza. Srnića je lopta pogodila u glavu. Ukazuje mu se pomoć. Zvezdin vezista opet na terenu.

19. minut - GOOOOL! Vodi Zvezda sa 1:0. Strelac najbolji strelac ove sezone - Boaći. Asistent je Srnić, koji je obavio "pola posla". Pogledajte i akciju.

15. minut - Fridek sa ivice kaznenog. Borjan se baca i hvata loptu. Najveća opasnost po gol Crvene zvezde, za sada.

12. minut - Lopta ka Boaćiju, ali je golman Sparte Dubravka brži.

Zvezda dominira u ovim trenucima.

5. minut - Opet Boaći, sa ivice kaznenog, pored gola. Još jedna odlična prilika ode u nepovrat.

4. minut - Kontra Zvezde koja je zaustavljena. Faul nad Milićem. Boaći sam ispred golmana. Nema gola.