KVALIFIKACIJE ZA LIGU EVROPE: Partizan PROMAŠIVAO, ali stekao LEPU prednost pred revanš u Turskoj (VIDEO+FOTO)

08.08.2019. 23:07
Partizan - Malatija
Partizan - Malatija / Izvor: Foto: SD/Ilustracije
Treća runda borbe za drugo po rangu evropsko takmičenje.

Fudbaleri Partizana savladali su Malatiju sa 3:1(1:0) i stekli lepu prednost pred revanš u Turskoj. Domaći su poveli već u četvrtom minutu preko Sadika i odlične asistencije Sume. Usledila je prava kanonada izabranika Sava Miloševića koji su propustili brojne šanse već do poluvremena. Na veliki odmor otišlo se sa minimalnom prednošću crno-belih.

Asano je debitantskim golom sredinom drugog dela, a u 84.minutu Čebake je posle kornera postigao važan gol nade za Turke. Suma je u završnici susreta potvrdio pobedu domaćih i postavio konačan rezultat. Revanš se igra za sedam dana u Anadoliji.

Pobednik ovog kvalifikacionog para najverovatnije će se sastati sa Moldeom koji je u Norveškoj deklasirao Aris sa 3:0 u prvom susretu..

Tok meča iz Humske možete pogledati u nastavku.

MILOŠEVIĆ RAZREŠIO SVE DILEME: Savo spremio iznenađenje za Turke (SASTAVI)

PANTIĆ BEZ DLAKE NA JEZIKU! Evo šta je REKAO o penalu za Kopenhagen! (VIDEO)

MALATIJU ČEKA PAKAO! Grobari u VELIKOM broju - VEĆ GRMI! (VIDEO+FOTO)

90.minut
Suma siguran sa bele tačke za 3:1!
89.minut
Kapiten Malatije i strelac gola igrao je rukom, posle centaršuta Asana, dosuđen je penal za Partizan.
84.minut
Savo Milošević pravi poslednju izmenu. Ožegović menja Sadika.
83.minut
Malatija stiže do gola, posle kornera odličan skok Čebakea, Stojković je bio nemoćan, 2:1!
81.minut
Kaš je srušio Sumu i zaradio žuti karton, odlična pozicija za šut sa nekih 20-ak metara.
80.minut
Ofsajd Sadika na proigravanje Asana.
78.minut
Bojana Ostojića menja Vujačić, žuti karton za Giljermea.
77.minut
Žuti karton za Agbaša, posle dobrih poteza Sadika.
74.minut
Loše ispucavanje golmana Farnela, loptu je presekao Šćekić i odmah proigrao Sumu koji je izblokiran.
71.minut
Poslednja izmena u redovima turske ekipe. Umesto Šavalija na terenu je Jildirim.
67.minut
2:0 za Partizan! Konačno su crno-beli pronašli put do mreže Farnola, a debitantski gol dao je Asano posle samo 22 minuta igre, na asistenciju Zdjelara šutem u bliži ugao. Sad se lakše diše u Humskoj.
65.minut
Odličan centaršut Uroševića na drugu stativu, gde je Suma u padu "poklopio" loptu, ali pored gola.
63.minut
Pa ovo je neverovatno! Tri na dva kontra Partizana, Suma je proigrao Asana, ali je Farnol uspeo da intrveniše i spreči promenu rezultata.
58.minut
Sjajan prodor i šut rezerviste Torea, ali je lopta završila na desnoj stativi Stojkovićevog gola. Sreća za crno-bele koji su propustili dosta prilika, ali kazna ih nije stigla.
56.minut
Druga izmena u Malatiji, Giljerme je ušao u igru umesto Džagirana.
54.minut
Nova velika prilika za Sumu, koji je izašao jedan na jedan sa golmanom Malatije, ali je traljavo šutirao u donji desni ugao, ništa od promene rezulltata.
51.minut
Sjajan prodor Sadika pored Mine po levom boku. Napadač Partizana je tražio penal, ali se Ivanov nije oglasio.
47.minut
Prvi dobar prodor Japanca u crno-belom dresu, proigrao je Sumu koji nije uspeo da ugrozi gol Malatije.
46.minut
Izmene na obe strane. Debituje Asano koji je zamenio Filipa Stevanovića, dok je Tore zamenio Bifumu u redovima gostiju.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45+3.minut
Dobar centaršut Tošića sa nekih 40-ak metara, ali je štoper gostiju izbacio loptu ispred Sadika u korner.
45+1.minut
Igraće se još četiri minuta nadoknade vremena.
45.minut
Šut Tošića, zamalo neprecizan.
44.minut
Napad crno-belih po levoj strani, kombinovali su Stevanović i Urošević, ali je levi bek crno-belih dao predug for, pa je lopta otišla u gol-aut.
40.minut
Već treća javna opomena za domaće, u beležnici Ivanova našao se i mladi Filip Stevanović.
36.minut
Žuti kartoni za Ostojića i Šavelija.
35.minut
Prava provala oblaka u Humskoj, ali utakmica se igra bez prekida sem kratke povrede Tošića.

Humska
Humska / Izvor: Srbija Danas

34.minut
Dug i precizan napad Malatije, Jalcin je na kraju šutirao u desni ugao, ali golman Partizana je izbacio u korner.
30.minut
Povreda Umara Sadika.
26.minut
Tošić je odličnom loptom "izbacio" Sumu, ali je golman Malatije još jednom sjajno sačuvao svoj gol. Bila je to najveća prilika za crno-bele u dosadašnjem toku meča da duplira prednost.
25.minut
Prvi žuti karton na meču dobio je Zdjelar.
23.minut
Opasan napad Malatije posle greške Šćekića, ali je akcija prekinuta zbog ofsajd pozicije.
19.minut
Dobar prodor Sadika, posle loše intrvencije odbrane gostiju, ali je presečena lopta ka Sumi, pa su crno-beli dobili korner.
17.minut
Dobar solo prodor Sume, ali šut nedovoljno jak za čuvara mreže gostiju koji je lako uhvatio loptu.
10.minut
Sjajan potez Fofane, koji je na levom boku "izlomio" Miletića, od svega korner za goste posle koga je pokušao Mina, bez veće opasnosti po gol Vladimira Stojkovića.
8.minut
Propao je obećavajući napad Partizana, jer se Sadik našao u ofsajd poziciji.
6.minut
Odlična intrvencija Vladimira Stojkovića, koji je sprečio utrčavanje Šalavija i sprečio stopostotnu šansu za goste.
4.minut
Goool, 1:0 za Partizan, strelac je Umar Sadik, asistent je Suma, a napadač je imao laku završnicu posle odličnog proigravanja.
2.minut
Prva polušansa za Malatiju, ali je posle kornera intrvenisao Urošević. Sadiku se otvorio prostor za kontru, ali su ga protivnički igrači sustigli.
1.minut
Početni udarac izveli su fudbaleri Malatije

PARTIZAN - MALATIJA

Stadion: Stadion Partizana

Gledalaca: 18.000

Strelci: Sadik u 4, Asano u 67. i Suma iz penala u 90. za Partizan i Čebake u 84. za Malatiju.

Sudija: Sergej Ivanov (Rusija)

Žuti kartoni: Zdjelar, Ostojić, F. Stevanović (Partizan) - Šalali, Akbaš, Giljerme, Kaš (Malatija)

Partizan: Stojković , Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević, Šćekić, Zdjelar, F. Stevanović (od46. Asano), Suma, Z. Tošić, Sadik (od 84. Ožegović). Klupi: N. Stevanović, Vujačić, Asano, Brežančić, Ožegović, Lutovac, Smiljanić. Trener: Milošević.

Malatija: Farnol, Čebake, Mina, Akbaš, Kaš, Jalčin - Bifuma (od 46. Tore), Kagiran (od 56. Tore), Šalali (od 71. Jildirim), Fofana, Jahović. Klupa: Džejlan, Tore, Jildirim, Tozlu, Hadebe, Donald, Giljerme. Trener: Jalcin.