SRAMNA PARTIJA: Loš Partizan se provukao do Olimpijakosa! (FOTO)

18.07.2017. 22:37
MarkoJank
MarkoJank / Izvor: MN Press

Crno-beli u 3. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona igraju protiv grčkog prvaka.

Fudbaleri Partizana igraće u 3. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona protiv grčkog Olimpijakosa! Izabranici Miroslava Đukića sačuvali su beogradskih 2:0 i, uprkos lošem izdanju, megdan u Podgorici napustili zadovoljniji. Srpski prvak je remizirao bez golova sa najboljim timom Crne Gore i nastavio evropsko putešestvije: Budućnost - Partizan 0:0.

NEVIĐENE MERE BEZBEDNOSTI: Samo par sati do početka meča u Podgorici, a stadion opkoljen policijom

URNEBESAN GRAFIT U PODGORICI: Svi se smeju navijačima Budućnosti (FOTO)

Domaćin je agresivnije ušao u meč. Dva puta su Đetići zapretili u uvodnim trenucima, prvo je posle kornera Camaja u 2. minutu Bojan Ostojić bio primoran da interveniše, da bi nekoliko trenutaka kasnije posle prodora i centaršuta sa leve strane ponovo štoper crno-belih sigurno odreagovao i otklonio opasnost.

Budućnost je u 9. minutu prvi put šutnula ka Kljajiću, učinio je to Terzić sa 20 metara, ali je lopta prohujala pored stative. Revanširao se Partizan preko Đuričkovića pet minuta kasnije, udarac sa distance otišao je daleko kraj gola.

Miroslav Đukić
Miroslav Đukić / Izvor: MN Press

DUEL SAMO ŠTO NIJE: Leo se oglasio pred meč protiv Budućnosti, pričao o bogatstvu! (FOTO)

Najbliži golu Podgoričani su bili u 15. minutu. Mirkovićev projektil iz daljine išao je pod prečku, Kljajić se izvio koliko je dug i paradom skrenuo loptu u korner. Isti igrač je ponovo pokušao da zatrese mrežu u nastavku akcije, ali se golman Parnog valjka ponovo istakao i odbranio njegov šut.

Tražili su domaći penal u 18. minutu, smatrajući da je Miletić igrao rukom u šesnaestercu, međutim, sudija Rajnšrajber samo je odmahnuo rukom i pokazao da se igra nastavi.

Prvu ozbiljniju priliku, crno-beli su stvorili u 21. minutu: Janković je protutnjao po desnoj strani i zavrnuo loptu u šesnaesterac, međutim, prethodno je prešla gol-aut liniju. Nije prošlo dugo, a Kosović je sjajnim dodavanjem na boku našao Miletića, koji se spetljao i u odsudnom trenutku bio izblokiran.

PODRŠKA U PODGORICI: Velika legenda Partizana došla da bodri crno-bele (FOTO)

Hvatali su se za glavu "Varvari" u 34. minutu, posle silovite volejčine Vlaisavljevića lopta je pogodila stativu. Crno-beli su uzvratili kontrom 3 na 3, ali se u odsudnom trenutku Janković spetljao i loše asistirao Leonardu, koga je lako zaustavila odbrana Budućnosti. U 41. Kosović je poslao upotrebljivu loptu na "penaltik" Đurđeviću, bila je to idealna prilika za najboljeg strelca Partizana, ali je golman Mijatović bio brži i intervenisao padom u noge.

Do poluvremena se tresla i stativa Crnogoraca, u 43. minutu posle ubačaja Jankovića iz "slobodnjaka", najviše je skočio Ostojić i dobro tukao glavom, na putu do cilja isprečila se donja konstrukcija Mijatovićevog gola.

Drugi deo počeo je takođe agresivnijom igrom Podgoričana, ali se na prvi šut čekalo do 58. minuta. Tada je raspoloženi Vlaisavljević sa 18 metara pokušao da ugrozi Kljajića, lopta je prohujala daleko iznad prečke. Uzvratio je Đuričković prodorom i centaršutem, Milan Mijatović nije dozvolio iznenađenje i pravovremenim istrčavanjem osujetio je napad gostiju.

TRANSFER KARIJERE: Srbija dobila ŠESTOG IGRAČA u NBA (FOTO)

Blizu vođstva Partizan je bio u 68. minutu: Posle centaršuta Leonarda, igrač domaćih Raspopović je u želji da izbaci loptu umalo postigao autogol, srećom po njega, završila je u korneru.

Ponovo su fudbaleri Budućnosti tražili penal u 73. minutu, smatrajući da je na centaršut Vlaisavljevića, Everton igrao rukom. Izgledalo je ozbiljnije od prve situacije kada su protestvovali Crnogorci, međutim, Izraelac nije pokazao na "belu tačku".

NE IDE U NBA: Evo čiji dres će naredne sezone da nosi bivši igrač Partizana (FOTO)

Kakvu priliku nisu realizovali domaćini u u 78. minutu. Posle kornera, Mitrović je ostao sam na petercu i tukao glavom tik pored stative. Već u narednoj akciji Podgoričana, Vlaisavljevićev "zicer" sjajnom intervencijom odbranio Kljajić. Napadi su se ređali kao na traci, pa je odmah u kontri Miletić mogao da se upiše u strelce, čuvari su ga sustigli i izblokirali njegov udarac.

Još dva zicera propustili su domaći u 84. minutu: Nikač je sve lepo uradio i izašao na Kljajića, spetljao se i prokockao šansu, ali je lopta došla Melunoviću na peterac čiji je udarac fantastično odbranio Filip Kljajić. Do kraja meča rezultat se nije promenio, pa su Partizanovi igrači ispraćeni ovacijama od strane Grobara napustili teren pod Goricom.

Budućnost - Partizan 0:0

STADION: Pod Goricom. GLEDALACA: 10.000. SUDIJA: Roj Rajnšrajber. POMOĆNICI: Amihaj Jehošua Mozes, David Morhajm (svi iz Izraela). ŽUTI KARTONI: Mirković, Raspopović, Hočko (Budućnost), Everton, Kosović (Partizan).

Budućnost: Mijatović, Raspopović, Mitrović, Simović, Tučević, Mirković (od 83. Marković), Hočko, Terzić (od 69. Pejaković), Vlaisavljević, Camaj (od 64. Melunović), Nikač.

Partizan: Kljajić, Vulićević, Ćirković, Miletić, Ostojić, Kosović, Everton, Janković (od 81. Mihajlović), Leonardo (od 89. Pantić), Đurđević, Đuričković (od 90+1. Ilić).