KVALIFIKACIJE ZA LŠ: Ajaks slavi Tadića! Senzacija na Dragau! Rusi NOKAUTIRALI Porto! Rumuni ŠOKIRALI Seltik (VIDEO)

U revanš mečevima trećeg kola kvalifikacija viđeno je nekoliko iznenađenja. Za najveća su se potrudili ruski Krasnodar i rumunski Kluž, koji su eliminisali bivše šampione Evrope Seltik i Porto, dok je LASK iz Linca sa godišnjim budžetom od 15.000.000 evra napravio istorijski podvig i preko Bazela stigao do grupne faze, u najmanju ruku, Lige Evrope.

DANCI POSLALI NAJSTROŽIJU PORUKU: Pominju NOŽ, zatvor i drastične KAZNE!

ŠOK ZA JOVIĆA: Zidan ga TERA iz Reala! Evo šta će biti sa njim

UVUKAO IM SE STRAH U KOSTI: Danci PREPLAŠENI pred meč sa Zvezdom

APOEL je uspeo da nadoknadi minus sa Kipra i posle poraza u Nikoziji, trijumfuje u Azejrbedžanu protiv Karabaga sa 2:0. Prednost gostima doneo je De Visenti iz penala u 31. minutu, da bi gol vredan plasmana u plej-of rundu Lige šampiona obezbedio srpski internacionalac Uroš Matić.

Mlađi brat asa Mančester junajteda Nemanje Matića je prihvatio loptu ispred šesnaesterca i iskosa preciznim udarcem postigao evrogol, koji je Kipranima doneo veliku radost.

Rozenborg je istim rezultatom kao u Sloveniji, savladao Maribor sa 3:1 i zakazao duel sa Zagrepčanima. Norvežane je do pobede vodio dvostruki strelac Konradsen, a slovenačkom šampionu nije pomoglo ni što je u ovom meču stigao do prednosti u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Sa druge strane, Modri su anulirali remi sa "Maksimira" i golovima Ademija, Bruna Petkovića, Danija Olma i Gojaka pobedom nad Mađarima (4:0) obezbedili su dvomeč protiv norveškog prvaka. Mogao je Ferencvaroš da popije i "peticu", ali je Petković u poslednjim sekundama promašio penal za Dinamo.

Šokantan početak za domaćina imao je duel Ajaksa i PAOK-a. Polufinalista Lige šampiona doneo je odličan rezultat iz Soluna (2:2), ali su Ratnici poveli u Amsterdamu preko Bisesvara u 23. minutu.

Na nesreću Kopljanika, nadovezao se i promašen penal najboljeg igrača Dušana Tadića, reprezentativac Srbije je u 31. minutu izveo najstrožu kaznu i šutirao u levi donji ugao, da bi golman Pašalakis pročitao njegovu nameru i odbranio šut srpskog veziste.

Ono što je propustio tada, Tadić je ispravio u finišu poluvremena. Novi jedanaesterac dosuđen je u korist Kopljanika, posle igranja Varele rukom u šesnaestercu. Ponovo je reprezentativac Srbije preuzeo odgovornost i ovog puta nije pogrešio, pogodivši za 2:2.

Pobedu Ajaksu i plasman u plej-of fazu Lige šampiona doneo je Taljifiko u 79. minutu, posle centaršuta Zijeha.

Novim, drugim golom sa penala, a trećim za Kopljanike, pet minuta kasnije najbolji akter na terenu Dušan Tadić potvrdio je prolazak Ajaksa u narednu rundu. Čast solunskih Ratnika spasio je Bisesvar, drugim golom na meču u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Briž je preživeo ukrajinski "pakao" i remijem protiv Dinama iz Kijeva (3:3) obezbedio plasman u plej-of. Domaće navijače razgalio je Bujalski golom u šestom minutu, da bi Deli u 38. izjednačio. Novo vođstvo Ukrajincima doneo je Šepelev početkom drugog poluvremena, ali je Vormer u finišu pogodio za 2:2.

Ni tu nije bio kraj ludilu, pošto je Mehele u trećem minutu sudijske nadoknade autogolom doneo prednost Dinamu (3:2). I kada su domaći navijači u euforiji slavili prolaz u narednu rundu, na njihovu nesreću, u 90+5. minutu Openda je bio strelac za konačnih 3:3 i veliko slavlje Belgijanaca. Oba tima završila su meč sa desetoricom, pošto su isključeni Burda (Dinamo) i Pau (Briž).

Austrijanci su iskoristili pobedu iz Švajcarske i u revanšu sa Bazelom došli do plasmana u plej-of, gde će se sastati sa Brižom. Golove vredne istorisjkog uspeha LASK-a postigli su Ranfti u 60. Goiginger u 89. i Raguz u četvrtom minutu sudijske nadoknade. Sve što su gosti uspeli da urade bio je izjednačujući gol Ademija u finišu meča.

Olimpijakos je kao i u prvom susretu, bio bolji od Bašakšehira i zahvaljujući Semedu i Valbueni prošao na megdan ruskom Krasnodaru.

Čudo se dogodilo na ostrvu i u Portugaliji. Seltik je posle 1:1 u Rumuniji, imao vođstvo od 3:1 i siguran prolazak, ali je Omrani sa dva gola u 84. i 90. minutu srušio snove Škota o prolasku u narednu fazu. Tukuedan je golom u 90+7. minutu samo potvrdio trijumf od 4:3. Protivnik Kluža na poslednjoj stepenici pred ulazak u grupnu fazu Lige šampiona biće češka Slavija iz Praga.

Izgledalo je da će posle pobede u Rusiji, Porto rutinski odraditi posao na Dragau protiv Krasnodara. Hladan tuš usledio je za Portugalce, pošto su već u 13. minutu gubili 0:3. Vilhena i dva puta Sulejmanov šokirali su domaće navijače, ali su uporni igrači plavo-belih preko Ze Luisa i Dijasa stigli 2:3. To im ipak nije bilo dovoljno, pa su Rusi zbog većeg broja datih golova u gostima izborili duel sa crveno-belima iz Pireja.