PLEJ-OF ZA LIGU ŠAMPIONA: Kovačevićev Rakov sa minusom ide u Kopenhagen, goleada na Ajbroksu, AEK poražen u Belgiji (VIDEO)

Nesrećno primljen gol srpskog čuvara mreže.

Odigrani su prvi mečevi plej-ofa kvalifikacija za Ligu šampiona.

SA FONDACIJOM MOZZART DO NOVIH POBEDA: Tekvondo klub Azija na korak do Olimpijade

MURINJO I LUKAKU "PONOVO JAŠU": Roma želi napadača Čelsija

JOŠ JEDNO POJAČANJE AL NASRA: Otavio iz Porta stigao za 60 miliona evra

Fudbaleri Rakova, na čijem golu je od prvog minuta bio srpski čuvar mreže Vladan Kovačević, poraženi su na svom terenu od Kopenhagena (1:0). Trenutak odluke se desio u devetom minutu. Eljunusi je u nameri da uputi centaršut pogodio Rakovitana, a lopta je promenila pravac i prevarila Kovačevića.

Poljski tim je krajem prvog poluvremena postigao pogodak, ali je gol Papanikolaua poništen zbog ofsajda. U nastavku su domaći pretili, ali nisu došli do gola, pa će na revanš u Dansku sa deficitom od jednog gola.

Najuzbudljivije je bilo na Ajbroksu gde su Rendžers i PSV odigrali nerešeno - 2:2.

Tim iz Glazgova je dva puta vodio, ali se čini da je rezultat na kraju realan. Prvu prednost Škotima doneo je Abdalah Sima u samoj završnici prvog dela igre.

U nastavku prava rapsodija. PSV je poravnao u 61. minutu. Sangare je iskoristio pas Bakajoka, a svemu je prethodilo sjajno propuštanje lopte Salibarija. Novo vođstvo Rendžersu doneo je Matondo u 78. minutu.

No, radost domaćih je trajala svega dva minuta pošto je De Jong na novu asistenciju Bakajoka još jednom poravnao rezultat.

Danilo je na dva minuta do kraja mogao da donese svom timu pobedu i lakši revanš, ali je njegov udarac izblokiran iz neposredne blizine, pa u Holandiji nijedan tim neće imati prednost.

Posle eliminacije zagrebačkog Dinama, fudbaleri AEK-a su poraženi u prvom duelu protiv Antverpena (1:0) u Belgiji. Strelac jedinog gola bio je Jansen u 16. minutu, a Grcima nije pomogao ni igrač više kog su imali od 51. minuta posle crvenog kartona Bataila.