KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA: Srbin het-trikom SRUŠIO Crnogorce, Ivićev Makabi krenuo pa STAO (VIDEO)

30.07.2019. 21:19
Vladimir Ivić
Vladimir Ivić / Izvor: Profimedia
Uzbudljivo veče na evropskoj sceni.

Fudbaleri APOEL-a, Seltika i Kluža plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, posle utakmica odigranih u utorak. Veče je obeležio Andrija Pavlović, srpski napadač koji je postigao sva tri gola u pobedi kiparskog šampiona nad Sutjeskom.

Makabi Tel Aviv, našeg stručnjaka Vladimira Ivića, uspeo je samo da remizira protiv Kluža (2:2) što je bilo nedovoljno da se nadoknadi minimalan poraz iz prvog susreta.

NIKOLIĆ SE RASTAJE SA PARTIZANOM: Crno-beli VAGAJU između ponuda iz Superlige i INOSTRANSTVA (VIDEO)

BEZ ASENSIJA I JOVIĆA: Evo koliko je Real dao golova Totenhemu (VIDEO)

SLOVAN BRILJIRAO U PRIŠTINI: Bez Dražića i Čavrića UBEDLJIVA pobeda šampiona Slovačke

Pavlović je golove postizao u 13, 25, i 66. minutu čime je Nikšićane lako izbacio iz kvalifikacija za elitu. Prvi meč je završen minimalcem APOELA, koji se sa ukupnih 4:0 plasirao u treću rundu.

Vujadin Savić, doskorašnji štoper Crvene zvezde, odigrao je 76 minuta za Kiprane pre nego što ga je zamenio Merkis.

Ivićev Makabi je odlično započeo revanš protiv rumunskog prvaka. Blekmen je već u 15. minutu anulirao prednost koju su gosti doneli u Tel Aviv. Ipak, radost Izraelaca nije dugo trajala, jer je Kulio samo četiri minuta kasnije doneo izjednačenje jako bitnim golom u gostima. Rondon je pred dolazak na odmor postigao drugi gol Kluža i otklonio dileme oko prolaza dalje, a u 48. minutu Koen je uspeo da poravna rezultat i učini da Makabi makar izbegne poraz.

MILOJEVIĆ IMA SAMO JEDNU DILEMU: Ovako će izgledati tim Crvene zvezde protiv Helsinkija (SASTAV)

Seltik se prošetao kroz Estoniju i sa ukupnih 7:0 prošao dalje. Kulnic je dao autogol u desetom minutu, dok je Šved u 93. postavio konačan rezultat.

Večeras su na programu još četiri meča druge runde kvalifikacija, a sastaju se Dinamo Zagreb - Saburtalu Tbilisi, Bazel - PSV, Valeta - Ferencvaroš i Olimpijakos - Plzen.

Pogledajte kako izgleda naša TV voditeljka Nina Seničar, bivša devojka italijanskog napadača, Marka Borijela