13°C
26.04.2024.
117.1527
109.2537

KVALIFIKACIJE ZA LŠ: Rezultat meča Alaškert - Šerif ZANIMAĆE Delije! Evo ko je bliži megdanu sa Zvezdom

20.07.2021. 18:53
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Crveno-beli čekaju potencijalnog rivala u trećoj rundi.

Od ranije je poznato da će, ukoliko eliminišu Kairat iz Almatija u 2. rundi kvalifikacija za Ligu šampiona, fudbaleri Crvene zvezde igrati u trećem kolu protiv boljeg iz dvomeča Alaškert (Jermenija) - Šerif Tiraspolj (Moldavija).

KREĆU NAŠI U EVROPI - UZMI 500 RSD NA POKLON ZA DOBITNI TIKET!

GDE TI JE MOZAK ČOVEČE - DOĐEŠ U LACIO I PEVAŠ "BELA ĆAO": Kapiten Albanije u VELIKIM problemima! Prete mu batinama

BENE SRBINE: Zvezdin fudbaler oduševio sve sa ŠAJKAČOM (FOTO)

Posle prve utakmice, megdanu crveno-belima bliži su Moldavci, pošto je u prvom susretu Šerif slavio u gostima rezultatom 1:0. Jedini pogodak u meču postigao je Moldavac brazilskih korena Enrike de Souza Silva Luvanor u 84. minutu.

Prema očekivanju, duel ovih klubova protekao je u taktičkom nadmudrivanju, pa se na prvu šansu čekalo do drugog minuta sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Tada se napadač Frank Kastanjeda zaleteo i ušao u kazneni prostor, da bi posle dodavanja Kolumbijac iz Šerifa šutirao po sredini gola, međutim, golman Jermena Jurčenko je odlično intervenisao.

Bliži golu bili su Moldavci i u drugom delu. Posle samo sedam minuta igre u nastavku, Adama Traore je ispratio precizno dodavanje u šesnaestercu, a zatim poslao loptu tik iznad prečke Davida Jurčenka.

Napadi Šerifa išli su češće u nastavku, pa je u 55. minutu priliku imao i Silva Enrike de Souza Luvanor, šutiravši posle izvedenog kornera sa 12 metara. Ni njegov pokušaj nije promenio rezultat, jer je lopta prohujala iznad prečke.

Tek u 77. minutu Alaškert je prvi put zapretio, preko Artaka Grigorijana koji je poslao "bombu" sa ivice kaznenog prostora, ipak, bio je slične sreće kao njegov prethodnik iz Šerifa. Projektil je završio neposredno iznad gornje konstrkukcije Atanasaidisovog gola.

Što se tiče Šerifa, do kraja meča, šanse su propustili Edmund Ado i Jansane (80.), da bi konačno apsolutnu inicijativu Moldavci krunisali evrogolom u 84. minutu. Naime, Luvanor je iskoristio nesmotrenost u odbrani domaćih, prošao čuvara i šutirao iskosa sa oko 18 metara, a lopta je završila iza leđa nemoćnog Jurčenka u suprotnom uglu njegove mreže.

ALAŠKERT - ŠERIF TIRASPOLJ 0:1 (0:0)

Strelac: Luvanor 84.

Sudija: Rade Obrenović (Slovenija)

Žuti kartoni: Džejms, Kurtidze (Alaškert)

Alaškert: Jurčenko – Kadio, Tjago, Voskanjan, Džejms (46. Papikjan) – Hovspejan (66. Gome) – Davidjan (82. Tankov), Kurtidze (46. Bezekur), Boljević, Grigorijan – Embalo (78. Glišić).

Šerif: Atanasiadis – Kristijano, Arboleda Hurtado, Žulijem – Dulanto – Traore (64. Jansane), Kjabu, Til, Ado – Kastanjeda (88. Banda), De Souza.

Pogledajte kako izgleda Milica Ristić, devojka Nikole Rađena.