KVALIFIKACIJE ZA MUNDIJAL: Srpkinje slavile sa 5:2 u gostima

23.02.2022. 18:27
Jovana Damnjanović
Jovana Damnjanović / Izvor: MN Press

Rutisnki trijumf.

Ženska fudbalska reprezentacije Srbije savladala je na gostovanju selekciju Turske rezultatom 5:2 i osvojila važna tri boda u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2023. godine.

NESTVARNO! Fudbalsku utakmicu prekinula ZMIJA, dvojica su je nosili sa terena (VIDEO)

STANOJEVIĆ PRED ČEHE: Pobedom u Pragu smo sebi nametnuli pritisak

Ministarka pozvala engleske klubove da BOJKOTUJU finale Lige šampiona

U okviru šestog kola kvalifikacija za Mundijal, ženski nacionalni timovi Turske i Srbije igrali su meč na stadionu "Gursel Aksel" u Izmiru.

Srpkinje su fantastično otvorile meč i povele sa 2:0 već nakon 12 minuta utakmice, a golove su postigle Tijana Filipović i Jovana Damnjanović.

Turska - Srbija 2:5 (1:3)

Stadion: "Gursel Aksel" u Izmiru.

STRELCI: 0:1 Filipović 8, 0:2 Damnjanović 12, 0:3 Damjanović 37, 1:3  Uraz 42, 2:3 Topku 52, 2:4 Čanković 65, 2:5 Filipović 72. Stadion u Izmiru.

TURSKA: Akgoz, Keškin, Tag, Kaja, Karagenc, Topku (86. Topku), Esen (57. Arhan), Čin (46. Tekmen), Turkoglu (81. Kuru), Sadikoglu (87. Čivelek), Uraz. Selektor: Nekla Gunđor.

SRBIJA: Kostić, Ilić (90+1 Đorđević), Slović, Damjanović (87. Krstić), Frajtović (87. Denda), Čanković, Milivojević (58. Ema Petrović), Stefanović, Mijatović, Damnjanović, Filipović (90+1 Pantelić). Selektor: Predrag Grozdanović.

Golom Nevene Damjanović stiglo se i do prednosti od tri gola, ali pred kraj prvog poluvremena gol za Tursku postigla je Jagmur Uraz i učinila zanimljivijim nastavak meča.

Turkinje su golom Ebru Topcu došle na samo gol zaostatka i osigurale neizvjesnu završnicu meča.

Vodstvo Srbije povećala je Ema Petrović, a za konačni rezultat 5:2 pogodila je Aleksandra Đorđević.

Najnovije vesti iz sveta fudbala možete naći OVDE.