KVALIFIKACIJE ZA SP: Vels i Austrija startovali pobedama (VIDEO)

05.09.2016. 20:29
Fudbalska reprezentacija Austrije
Fudbalska reprezentacija Austrije / Izvor: Reuters

Favoriti naše grupe osvojili bodove po planu.

Favoriti kvalifikacione grupe u kojoj je i Srbije, Vels i Austrija, očekivano su startovali pobedama. Vels je kod kuće deklasirao Moldaviju 4:0, dok je Austrija na gostovanju Gruziji uspela da pobedi 2:1 i odnese sva tri boda.

OBRADOVIĆ SKIDA DO GOLE KOŽE: Pero Antić i Jan Veseli pripremaju se kao komandosi (FOTO)

Martin Hintereger doveo je Austrijance u vođstvo u Gruziji već u 16. minutu pošto je bio najviši u skoku posle slobodnog udarca koji je izveo David Alaba. U poslednjim minutima prvog poluvremena Mark Janko je doneo dva gola prednosti Austriji, pošto je potpuno sam na petercu lako postigao pogodak posle dodavanja Marka Arnautovića. Gruzijci su u drugom poluvremenu sve karte bacili na napad, ali su uspeli samo da ublaže poraz fantastičnim golom Jano Ananidzea koji je fantastičnim šutem sa skoro 30 metara savladao golmana Austrije.

TO VAM NEĆE PROĆI: Finska ZBOG OVOGA udarila blokadu navijačima Kosova (FOTO)

Vels je lako pobedio slabađnu Moldaviju. Goste je načeo Sem Vouks, prednost je prvim golom u dresu reprezentacije duplirao Džo Alen, dok je tačku na meč stavio najbolji igrač "zmajeva" Geret Bejl sa dva gola, od kojih je drugi postigao sa bele tačke.

PRELOMIO: Muslin odlučio ko će na GOL protiv Iraca (FOTO)