KVALIFIKACIJE ZA SP: Goleada u Španiji, burno u Albaniji (FOTO)

12.11.2016. 20:10
Fudbalska reprezentacija Turske
Fudbalska reprezentacija Turske / Izvor: Reuters

Odigrani mečevi u grupama D, G i I.

Pre početka utakmice Vels - Srbija odigrane su oba meča u grupi D kvalifikacija za Mundijal u Rusiji. Austrija je ugostila Irce, ali nije iskoristila prednost domaćeg terena. Pobedila je ostrvska selekcija, a jedini gol dao je Džejms Meklin u 48. minutu. U drugom duelu Gruzija i Moldavija su odigrale bez pobednika - 1:1. Zahvaljujući osvojenim bodovima, Irci su izbili na prvo mesto grupe u kojoj se nalazi i Srbija.

U ostalim grupama, slavili su domaćini. Hrvatska je pobedila Island sa 2:0, a identičnim rezultatom slavili su i Turci, protiv selekcije takozvanog Kosova. Na stadionu u Antaliji golove su dali Jilmaz i Sen u 51. i 55. minutu. Meč je takođe obeležila provokacija na početku meča.

- Mučenici nikada ne umiru, naša domovina je nedeljiva - pisalo je na zastavi.

Ostaje da se vidi da li će UEFA i FIFA biti dosledne, pošto odavno naglašavaju da je isticanje parola sa političkom porukom kažnjivo.

Izuzetno napet i uzbudljiv meč viđen je u Elbasanu. Albanija je pred svojim navijačima izgubila od reprezentacije Izraela. Već u 17. minutu, albanski fudbaler je zadobio direktan crveni karton i minut nakon toga, protivnik je uspeo da postigne gol sa bele tačke, precizan je bio Zahavi. Da stvar bude još gora, dobili su još jedan crveni karton, ovoga puta je Beriša bio u centru pažnje. Potom je Izrael propustio šansu da sa bele tačke poveća prednost. Neprecizan je bio strelac jedinog gola ali je tu grešku ispravio Einbinder. Izrael je uspeo da postigne i treći gol, precizan je bio Atar.

Italija je očekivano bila bolja od Lihtenštajna i već u prvom poluvremenu stavila do znanja ko je jači na terenu pa su i otišli na predah sa čak četiri gola prednosti.

Španija nije bila u svom prepoznatljivom stilu u meču protiv Makedonije. Dali su izabranici Lopetegija sve od sebe kako bi poveli ali su dobrom igrom naterali protivnika da pogreši pa su postigli autogol, krivac je bio Velkoski, dok se asistencija upisuje Karvahalu. Vitolo je u drugom poluvremenu potvrdio da je Španija favorit. U roku od minuta, u strelce su se upisali i Monreal a potom i Aduriz..

Španija Makedonija
Španija Makedonija / Izvor: Reuters

Na svom terenu Ukrajina je savladala Finsku, u utakmici sa mnogo javnih opomena a pobednik je rešen u prvom delu meča.

Naša reprezentacija uspela je da u Kardifu odigra nerešeno protiv Velsa. Igrač Real Madrida Geret Bejl je doveo svoju ekipu u vođstvo golom u 30. minutu a nedugo zatim zaradio je žuti karton. Igrač Njukasla Aleksandar Mitrović doneo je radost navijačima Srbije, koji je postigao gol glavom.