26°C
29.04.2024.
117.1205
109.1422

KVALIFIKACIJE ZA SP: Mitrović spasilac, Srbija je i DALJE prvi favorit za plasman u Rusiju (GALERIJA+VIDEO)

11.06.2017. 20:13
Aleksandar Mitrović
Aleksandar Mitrović / Izvor: Foto: Starsport

Meč grupe D odigran na stadionu "Rajko Mitić".

Fudbalske reprezentacija Srbije i Velsa odigrale su nerešeno (1:1) u utakmici kvalfikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji. Pred odlično popunjenim tribinama stadiona "Rajko Mitić" (oko 45.000 gledalaca), Orlovi su gubili od Velsa (Remzi iz penala), a zahvaljujući golu Aleksandra Mitrovića u nastavku meča osvojen je bod. Posle ovog meča, Srbija je zadržala vodeću poziciju na tabeli grupe D. Nešto ranije, Republika Irska i Austrija su igrali nerešeno. Orlovi sada imaju 12 bodova, koliko i Irci. Vels ima osam, koliko i Austrija. Samim tim Srbija je i dalje prvi favorit za plasman na Mundijal. Do kraja kvalifikacija ostala su još četiri kola. Sledeći meč biće odigran u Srbiji, a gost 2. septembra biće Moldavija (igrali sa Gruzijom 2:2). Treba reći da su i Orlovi u drugom poluvremenu oštećeni za penal, posle igranja rukom u kaznenom prostoru.

Meč se ukratko može opisati i na osnovu statistike. Srbija selektora Slavoljuba Muslina imala je 60 odsto poseda lopte i čak 15 pokušaja ka golu Vejna Henesija. Na drugoj strani, Velšani su imali sedam pokušaja ukupno, od toga dva u okvir gola. Orlovi su samo jednom pogodili okvir gola, ali to je bilo dovoljno za bod. Takođe treba reći da je debitovao i Aleksandar Prijović koji je imenjaku Mitroviću maestralno asistirao za gol.

Ukratko, selekcija Krisa Kolmana je počela bolje, ali je Srbija postepeno preuzela inicijativu. Tako je u 28. minutu, posle lopte kapitena Branislava Ivanovića, Aleksandar Mitrović, glavom bio neprecizan. Nedugo zatim, isti igrač nije najbolje zahvatio pas Antonija Rukavine. A onda, posle nepotrebnog istrčavanja golmana Vladimira Stojkovića situacija se zakomplikovala. Velšani su dobili slobodan udarac sa ivice šesnaesterca. Nekoliko trenutaka kasnije, zbog povlačenja Sema Vouksa Luka Miilivojević je dobio žuti karton, a Velšani penal. Siguran je bio Aron Remzi. Do kraja poluvremena, Srbija je imala inicijativu, ali Vejn Henesi nije bio savladan.

U nastavku meča, Srbija je opet imala inicijativu, a bilo je i šansi. Pokušao je Dušan Tadić, ali se srpski tim radovao tek u 74. minutu. Mitrovića je odlično, petom proigrao Prijović, za 1:1. Do kraja meča bilo je pokušaja na obe strane (Remzi i Mitrović), ali se rezultat nije menjao.

Kako je bilo iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta.

Fudbalske reprezentacije Srbije i Velsa igraju utakmicu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji. Meč se igra na stadionu "Rajko Mitić", a razlika u bodovima je četiri, u korist Orlova. Eventualna pobeda našeg nacionalnog tima u velikoj meri otvorila bi vrata plasmanu na Mundijal. Interesovanje za ovaj duel je veoma veliko.

Na portalu Srbija Danas možete da pratite dešavanja, UŽIVO, sa najvećeg srpskog stadiona.

ZNA SE: Muslin sa OVIH 11 NAPADA Velšane (SASTAVI)

SVE JE SPREMNO ZA OKRŠAJ: Orlovi čekaju Zmajeve, pogledajte kako je ispred stadiona (GALERIJA)

Možete i da pogledate delić atmosfere sa punog stadiona.

Video file

KRAJ UTAKMICE

89. minut - Mitrović opet neprecizan. Dobra prilika odlazi u nepovrat.

83. minut - Pokušava Matić iz slobodnog udarca. Nema gola.

74. minut - GOOOOL - Mitrović. Sada je 1:1. Asistent je Prijović, i to petom.

66. minut - Umesto Kostića ulazi debitant Prijović.

65. minut - Korner za Velšane. Alen loše centrira. Veoma neprecizno.

64. minut - Posle kontre Gudelj iz velike daljine. Neprecizan je.

63. minut - Prva izmena. Gudelj umesto Milivojevića.

61. minut - Alen startuje na Kostića. Slobodan udarac sa leve strane. Velšani otklanjaju opasnost.

57. minut - Kolarov snažno šutira iz slobodnog udarca, ali zamalo preko gola.

49. minut - Sudija Souza ne svira penal. Igrači i klupa se bune. Razlog je igranje rukom Gantera. Srbija je oštećena. Zbog toga i zvižduci sa tribina.

Nema izmena.

POČELO I DRUGO POLUVREME

KRAJ POLUVREMENA

45+1. minut - Kolarov prolazi po levoj strani. Snažno centrira, ali lopta ne dolazi do Mitrovića.

GUŽVA NA TRIBINAMA: Frka između Srba i Velšana, intervenisali i žandarmi (GALERIJA)

42. minut - Kolarov izvodi "slobodnjak". Pogađa samo živi zid.

35. minut - Remzi siguran sa bele tačke.

34. minut - Istrčava Stojković (potpuno bespotrebno) i faulira Remzija. Posle slobodnog udarca penal za Vels. Sudija Souza smatra da je Milivojević povlačio Vouksa.

30. minut - Nastavlja se opsada gola. Mitrović glavom, ali preko gola.

28. minut - Nova lopta za Mitrovića u kaznenom prostoru. Napadač Njukasla ne stiže. U narednom napadu, Ivanović ka Mitroviću. Napadač Orlova se baca, sa nekoliko metara pokušava glavom, ali pored gola.

21. minut - Korner za Srbiju. Repriza kornera. Nema opasnosti po gol Velsa.

20. minut - Opet Mitrović prima loptu u kaznenom, ali nema šuta.

10. minut - Sa leve strane centaršut. Mitrović opet pokušava glavom, ali ni sada ne uspeva da loptu pošalje ka golu gostiju. Stadion je pun, a trenutno najglasniji je jug.

6. minut - Rukavina centrira sa desne strane. Mitrović pokušava, ali loše zahvata loptu glavom. Nema opasnosti po gol Henesija.

3. minut - Prvi korner na utakmici, za Vels. Vilijams nije najbolje zahvatio loptu. Golman Stojković je vraća u igru.

Utakmica počinje. Srbija igra u crvenoj opremi i u prvom poluvremenu napada ka južnoj tribini.

I ONI SU DOŠLI DA NAVIJAJU ZA SRBIJU: Na stadionu Kokeza, Milošević, Pižon... (GALERIJA)

SRBIJA - VELS 1:1

STRELCI: Remzi 35.p - Mitrović 74.

STADION: "Rajko Mitić"

SUDIJA: Manuel Souza (Portugalija)

ŽUTI KARTONI: Milivojević, Stojković, Matić - Alen, Ričard

CRVENI KARTON:

SRBIJA: Stojković, Ivanović, Nastasić, Vuković, Rukavina, Matić, Milivojević (od 63. Gudelj), Kolarov, Tadić, Mitrović, Kostić (od 66. Prijović).

VELS: Henesi, Ričards, Dejvis, Čester, Vilijams, Ganter, Ledli, Edvards (od 73. Haus), Alen, Ramzi, Vouks (od 85. Lorens).

KVALIFIKACIJE ZA SP: Igrali Austrijanci i Irci, pogledajte kako je to uticalo na Srbiju (FOTO)