IBRA SE NE DA: Vrsnom asistencijom obeležio povratak, Grci šokirali Špance, Italija lako s Ircima (VIDEO)

25.03.2021. 22:48
Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović / Izvor: Reuters

Vrlo zanimljivo veče kvalifikacija za Mondijal.

Danas su odigrane utakmice u pet kvalifikacionih grupa za Svetsko prvenstvo. U prvim mečevima igranim od 18 časova pobede su kao gosti zabeležile selekcije Švajcarske i Danske.

IZAZVAO KONTROVERZU PO SLETANJU U BEOGRAD: Ronaldo već na udaru javnosti, sve zbog JEDNE FOTOGRAFIJE (FOTO)

STIGLI SU U 18:57: Portugalci predvođeni Ronaldom doputovali u Beograd

RONALDO U SREDIŠTU NAPADA: Jokanović već zna sastav Portugala protiv Srbije! Još veća opasnost IZA

Švajcarci su u okviru grupe C na stadionu „Vasil Levski“ u Sofiji lako pobedili domaću selekciju Bugarske sa 3:1. Sve je bilo rešeno od sedmog do 13. minuta kad su gosti postigli tri gola. Strelci su bili Brel Embolo, Haris Seferović i Stiven Zuber.

Bugari su na startu drugog poluvremena uspeli samo da ublaže poraz pogotkom Kirila Despodova. Rutinski su do pobede stigli i Danci na gostovanju Izraelu u Tel Avivu u okviru grupe F. Poveli su pogotkom fudbalera Barselone Martina Brajtvajta u 13. minutu, a konačan rezultat postavio je Jonas Vind u 67. minutu. Za Izrael je do 68. minuta igrao fudbaler Partizana Bibars Natho.

Natho
Natho / Izvor: Reuters

Što se tiče kasnijih termina, reprezentacije Španije i Grčke odigrali su 1:1 u Granadi. Ogromno iznenađenje i veliki bod Grci su osvojili golom iz smešnog penala koji je realizovao Anastasios Bakasetas na početku drugog poluvremena.

Tada je Injigo Martinez napravio veliki glupost i đonom nagazio Jorgosa Macurasa i tako kumovao kiksu velikog favorita.

Prethodno je Alvaro Morata doveo Špance u vođstvo, ali ono nije materijalizovano, pa je Švedska već usamljena na vrhu B grupe.

Alvaro Morata
Alvaro Morata / Izvor: Reuters

Šveđani su u Stokholmu savladali Gruziju 1:0. Na povratku Zlatana Ibrahimovića selekcija "tri krune" se pomučila, ali došla do tri boda i najbolje počela trku. Upravo je as Milana asistirao za jedini pogodak iz 35. minuta kada je strelac bio Viktor Klason.

U grupi C, Italija je lako savladala Severnu Irsku 2:0 u Parmi. Sve je bilo rešeno posle 39 minuta kada su Azuri postigli dva gola preko Domenika Berardija i Ćira Imobilea.

Italija - Severna Irska
Italija - Severna Irska / Izvor: Reuters

Sve posle toga je bilo odrađivanje posla, pa se tim Roberta Manćinija pridružio Švajcarskoj na vrhu.

U velikoj drami u završnici meča, fudbaleri Severne Makedonije izgubili su od Rumunije sa 3:2 (1:0) u prvom kolu J grupe.