LIGA KONFERENCIJA: Miloš SRUŠIO Lacio u Rimu

07.03.2023. 21:22
Miloš Kerkez
Miloš Kerkez / Izvor: Reuters

Revanš je 16. marta.

Fudbaleri AZ Alkmara stekli su prednost nad Lacijom nakon prve utakmice osmine finala UEFA Lige konferencije. Meč na na rimskom Olimpiku završen je neočekivanom pobedom Holanđana od 2:1.

SUDIJA ŽIVKOVIĆ OŠTETIO PARTIZAN: Nišliju ČEKA KAZNA zbog Erakovića

ZAMENIĆE VELIKOG PRIJATELJA: Evo ko će umesto Lalatovića voditi Radnički iz Niša

STIGAO JE BRUNO! Duljaj doveo prvo pojačanje u Partizan (FOTO)

Fudbaleri Lacija bolje su otvorili meč i poveli u 18. minutu golom Pedra Rodrigeza nakon prodora Zakanjija po levom krilu.

U poslednjem minutu prvog poluvremena Holanđani su izjednačili golom sjajnog Grka Vangelisa Pavlidisa.

U 62. minutu je došlo do potpunog preokreta. Ponovo je asistent bio Karlson, a strelac mladi Miloš Kerkez, 19-godišnji mađarski reprezentativac srpskog porekla.

Revanš je 16. marta u Alkmaru. Žreb za četvrtfinale i polufinale UEFA Lige konferencije održaće se dan kasnije, u petak 17. marta.