SMS NAČEO MREŽU "STARE DAME": Lacio slavio protiv Juventusa

08.04.2023. 22:43
Sergej Milinković Savić
Sergej Milinković Savić / Izvor: Reuters

Meč 29. kola.

Fudbaleri Lacija pobedili su Juventus sa 2:1 pred svojim navijačima u poslednjem meču 29. kola italijanske Serije A.

I kad te neće, točak sreće se okreće

KRAH STANKOVIĆA: Sampdorija u ZAUSTAVNOM vremenu otišla na ZAČELJE tabele

PREMIJER LIGA: Lampard NEUSPEŠNO debitovao na klupi Čelsija! Poraz Fulama bez Srba

Poveo je Lacio golom Sergeja Milinkovića-Savića. Dobio je Srbin vazdušni duel u 39. minutu protiv Aleksa Sandra, kada je prihvatio loptu ostao je sam ispred gola Juventusa, i onda mu nije bilo teško da savlada Vojčeka Ščesnog.

Samo četiri minuta je trajala prednost Lacija. Posle kornera sa desne strane, najbolje se u kaznenom prostoru našao Adrijan Rabio koji je glavom loptu uputio ka golu Lacija. Prvo je uspeo da odbrani Provedel, ali iz drugog pokušaja je Francuz uspeo da loptu ugura u mrežu.

Meč je odlučila neverovatna asistencija Luisa Alberta koji je posle lopte sa desne strane petom loptu poslao do Matije Zakanjija koji se našao sam na drugoj strani. Iz te pozicije bek Lacija je sjajnim udarcem savladao golmana Juventusa.

Srspki dvojac Dušan Vlahović - Filip Kostić kod Juventusa je izašao zajedno u 63. minutu. Napadač Stare dame se požalio na povredu još u 17. minutu kada je bio nagažen. Ipak, smogao je snage da nastavi, ali nije dovršio susret.