21°C
27.04.2024.
117.1527
109.2537

LAJPCIG JE OZBILJNA EKIPA, ALI NE BEZ MANA: Vodili 2:0 protiv Bajerna, na kraju umalo da padne preokret

30.09.2023. 20:53
Lajpcig
Lajpcig / Izvor: Reuters

Vrlo zanimljiv meč.

Fudbaleri Lajpciga i Bajerna podelili su bodove u derbi meču šestog kola Bundeslige odigravši na "Red Bul areni" 2:2. Domaći su na poluvremenu imali dva gola prednosti i u potpunosti su nadigrali branioca titule, ali su Bavarci u nastavku meča pokazali karakter i čak su mogli do velikog preokreta.

PROKOMENTARISAO ONO ŠTO SE DESILO NA POLUVREMENU Bahar nije štedeo svoje igrače

DON VLADIMIR IVIĆ: Ubedljivo prvo mesto posle 10 mečeva i gol-razlika 16:3!

JOŠ RAĐAJU MAJKE OBILIĆE: Delije stavile fudbal u drugi plan zbog Stefana, Bojana i Igora (VIDEO)

Lajpcig je u prvom poluvremenu stigao do dva gola prednosti, a prvi pogodak postigao je Luis Openda koji je odlično istrčao kontru, mada je nakon njegovog udarca Kim zakačio loptu i promenio joj smer i prevario Svena Ulrajha.

U 26. minutu Lajpcig je poveo sa 2:0, nakon prekida loše je reagovao golman Ulrajh i odbrana Bajerna, a Kastelo Lukeba je na asistenciju Opende zatresao mrežu.

Bavarci su zaigrali neuporedivo bolje u nastavku, ali i imali i mnogo sreće. Nakon gledanja snimka dosuđen je penal pošto je rukom igrao Benjamin Henrihs posle šuta Liroja Sanea.

Hari Kejn je bio precizan sa bele tačke i postigao je svoj osmi gol u prvenstvu.

U 70. minutu Bajern je posle kontranapada uspeo da dođe i do izjednačenja – Musijala je uposlio Sanea koji je matirao Janisa Blasviha.

U petom minutu sudijske nadoknade Lajpcig je imao veliku šansu da dođe do pobede, nakon sjajnog dodavanja Ćavija Simonsa u šansi je bio Benjamin Šeško ali je Ulrajh istrčao i uspeo da zaustavi slovenačkog napadača.

Bajern je sada treći sa 14 bodova, dok je Lajpcig peti sa bodom manje.

Lajpcig tokom nedelje u Ligi šampiona igra protiv Mančester sitija, dok Bajern gostuje Kopenhagenu.