23°C
18.05.2024.
117.105
107.8514

LAKO DO POBEDE: Zvezda ubedljiva u Lovćencu, raspucao se napadač, vratio se i jedan OTPISANI (FOTO)

18.10.2016. 16:27
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Trener Miodrag Božović kombinovao sa sastavom.

Fudbaleri Crvene zvezde su u Lovćencu u prijateljskom meču lako i ubedljivo savladali (4:0) Njegoš koji obeležava 70 godina postojanja. Trener crveno-belih Miodrag Božović pružio je šansu igračima koji nisu igrali ili su malo vremena proveli na terenu u nedeljnoj utakmici protiv Čukaričkog (3:1), kao i pojedinim omladincima, a u igri se prvi put još od kraja avgusta i revanša protiv Sasuola našao francuski štoper Tomas Fibel. U startnoj postavi je bio i mladi Stefan Milošević, koji je letos doveden iz subotičkog Spartaka, ali još nije dobio priliku da debituje u takmičarskoj utakmici.

Sastav Crvene zvezde u prvom poluvremenu je izgledao ovako: Kahriman - Cvetković, Fibel, Rendulić, Milošević - An. Luković, Račić - Babunski, Plavšić, Srnić - Vijeira. Drugo poluvreme igrali su: Supić - Cvetković, Fibel, Rendulić, Milošević - Račić, L. Ilić - Adžić, NIkolić, Orlandić - Stefan Ilić.

Igrači Zvezde su poveli u 14. minutu golom Uga Vijeire posle greške štopera Njegoša. Portugalac je duplirao prednost Zvezde u 21. minutu, pošto je bio najspretniji u gužvi pred golom domaćeg tima. Zvezda je u 28. minutu došla do tri gola viška kada je Srđan Plavšić u mrežu poslao loptu koju je golman Njegoša kratko odbio posle šuta Vijeire. Raspoloženi Portugalac je upisao stigao do het-trika već u prvom poluvremenu, bio je precizan i u 39. minutu. U drugom poluvremenu nije bilo golova, a domaćin je propustio šansu da u 85. minutu stigne do počasnog gola. Fibel je skrivio penal, ali je Milunović prebacio gol sa bele tačke.

Pre utakmice, fudbaleri crveno-belih su posetili lokalnu Osnovnu školu Vuk Karadžić, u sklopu akcije "Đački jug". Zajedno sa nekadašnjim saigračima bio je i Savo Pavićević, sad član subotičkog Spartaka.