LIGA EVROPE: Barsa preživela Istanbul, Monako i Atalanta u četvrtfinalu (VIDEO)

17.03.2022. 21:32
FK Barselona
FK Barselona / Izvor: Reuters

Katalonci nastavljaju svoje putešestvije.

Fudbaleri Barselone slavili su na gostovanju Galatasaraju (2:1) i plasirali se u četvrtfinale Lige Evrope posle remija (0:0) u prvom meču u Kataloniji.

I HET-TRIK MU NIJE DOVOLJAN: Anelka oštar - "Karijere Mesija i Ronalda su gotove"

TEŠKO JE POVEROVATI, ALI TO JE URAĐENO: Čelsi zbog Abramoviča bez publike u Ligi šampiona

DRAMA POLA POGBE: Dok su bebe spavale, lopovi mu provalili u kuću (FOTO)

U fenomenalnoj atmosferi u Turskoj, izabranici Ćavija Ernandeza uspeli su da slave posle preokreta. Vođstvo domaćinu je doneo Markao posle kornera u 28. minutu.

Ipak, prednost je potrajala svega devet minuta, kada je Pedri poravnao posle sjajne timske akcije Katalonaca.

Obamejang se u 49. minutu dobro snašao posle zbrke u šesnaestercu domaćih i odveo Barsu u narednu fazu.

Bivši igrač Sasuola i Čelsija Džeremi Boga bio je jedini strelac u pobedi Atalante na gostovanju Leverkuzenu. Tim iz Bergama je slavio ukupnim rezultatom 4:2.

Monako nije uspeo da nadoknadi zaostatak od dva gola protiv Brage i na svom stadionu su odigrali mršavih 1:1 i ispali su ukupnim rezultatom 3:1.