POSLE DUGIH 25 GODINA: Zvezda preko Kelna do evropskog proleća (VIDEO+FOTO)

07.12.2017. 20:32
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Meč šestog kola Lige Evrope.

Crvena zvezda trijumfom protiv Kelna (1:0) posle 25 godina plasirala se u nokaut fazu Lige Evrope! Strelac pobedonosnog gola za crveno-bele bio je Slavoljub Srnić u 22. minutu.

Puleni trenera Vladana Milojevića na prepunom stadionu "Rajko Mitić" učinili su tako što pre njih nisu mnoge generacije. Žreba za nokut fazu Lige Evrope na programu je u ponedeljak.

Meč iz minuta u minut možetete pratiti na portalu Srbija Danas.

Drugo poluvreme je počelo.

90+5: Kraj meč! Zvezda se plasirala u nokaut fazu Lige Evrope!

90+3 minut. Arsenal je ubedljivim trijumfom završio grupnu fazu Lige Evrope.

90+1. minut - Boaći je propustio veliku šansu! Zvezdin golgeter je sam izašao ispred gola Kelna, ali ja preslabo šutirao. Lopta je otišla daleko pored gola.

90.minut. Sudija Meden je produžio utakmiu za pet minuta.

87.minut - Kanga je šutirao, lopte je proletela pored gola Kelna.

83.minut - Boaći je slabo šutirao iz šesnaesterca.

78.minut - Kanga je oprobao udarac sa dvadesetak metara.

74.minut. Katastrofa Bate Borisova u Londonu! Elneni je postigao šesti gol za Arsenal.

74.minut - Posle kornera Krstičića lopt je proletela kroz šesnaesterac Kelna. Niko nije dotakao loptu.

70.minut - Gosti prave oštre startove. Sudija Bobi Meden deli žute kartone.

63. minut - Petarda Arsenala! Žiru iz penala postigao je pogodak.

63.minut - Savić je skrenuo loptu, na nogu Girasiju. Ovaj je uputio šut ka gol, Borjan je bio na mestu.

56.minut - Nova šansa za Zvezd! Srnić je sve dobro uradio, imao je Boaćija potpuno samog na ivici šesnaesterca, ali mu je poslao slabu loptu, koju je Horn presekao.

54.minut - Osakov iz šesnaesterca tuče pored gola Zvezde.

52.minut - Arsenal nastavlja da puni mrežu ekipe BATE. Četvrti gol na meču, delo je Poljakova. Defanzivac BATE je postigao autogol.

49. minut. Novi korner za Keln, lopta je odskočila na petercu, ali nije bilo nemačkih igrača u blizini.

45.minut - Kraj prvog poluvremena.

43.minut - Novi gol u Londonu. Vilšir je postigao treći gol za Arsenal.

42.minut - Jovičić je probao dugom loptom da uposli Donalda, a golman Kelna je istrčao sa svog gola i vratio loptu daleko u polje.

37.minut- Arsenal je udvostručio prednost. Novi gol za Tobdžije je postigao Volkot.

37.minut - Novi napad gostiju. Klemens je bio u dobroj poziciji, ali je rešio da lobuje Borjana i taj pokušaj je bio loš.

34. minut - Keln je imao odličnu situaciju, ali je Jojić šutirao  iskosa sa desne strane i pogodio spoljni deo mreže!

23. minut - Posle gola navijači crveno-belih su u glas zapevali aufiderzen (doviđenja, zbogom).

22.minut - Zvezda vodi 1:0! Strelac je Slavoljub Srnić, na idealnu asistenciju Milana Rodića.

15.minut - Le Talek je glavom pokušao da matira golmana T. Horna, al je slabo uputio udarac.

14.minut - Sjajan šansa za Keln! Jojić se izašao ispred gola Zvezde, ali je loše šutirao. Borjan je lako sačuvao svoju mrežu.

12.minut - Sorensen je na centaršut iz kornera, udario loptu glavom, ali je nju lako ukrotio Borjan.

11. minut - Odlična vest za Zvezdu! Arsenal vodi u Londonu, gol je postigao Debuši.

6. minut - Zvezda je od starta krenula da napada gol gostiju.