LIGA EVROPE: Poraz Partizana u Kijevu za kraj grupne faze (VIDEO)

07.12.2017. 20:56
PartizD
PartizD / Izvor: Reuters
Dinamo iskoristio greške odbrane crno-belih i sudije Gila.

Dinamo iz Kijeva je pobedio Partizan 4:1 i tako obezbedio prvo mesto u B grupi Lige Evrope, samim tim i odlazak u prvi šešir u žrebu, dok će crno-beli u ponedeljak čekati rivala u drugom šeširu. Partizan je doživeo ubedljiv poraz, pre  svega zbog grešaka u odbrani, nepravedno dosuđenog penala za domaće, ali i neiskorišćenih prilika. Everton je u 4. minutu pogodio prečku, odmah je usledila kazna, a zatim je domaćin iskoristio greške odbrane crno-belih i lako stigli do tri gola prednosti. Partizan je u drugom poluvemenu imao nekoliko šansi da smanji na 2:3, ali nije iskoristio dobre prilike, a konačan rezultat postavljen je iz penala koji je pogrešno dosudio Pavel Gil, jer štoper Miletić nije napravio prekršaj.

LIGA NACIJA: Srbija ne može na komšije (FOTO)

KAKVA POHVALA: Da je Vujošević u Americi o njemu bi snimali filmove i pisali knjige (FOTO)

DINAMO KIJEV - PARTIZAN 4:1

STRELAC: Morozjuk u 6, Žunior Moraeš u 28, 31. i 77. iz penala za Dinamo, a Jevtović u 45+4. minutu iz penala za Partizan. STADION: Olimpijski u KijevuSUDIJA: Pavel Gil (Poljska).

DINAMO KIJEV: Buščan, Kedziora, Hačeridi, Kadar, Pivarić, Bujalski (od 66. Garmaš), Šepeljev, Cigankov (od 83. Gonzales), Morozjuk, Šaparenko, Moraeš.

PARTIZAN: Stojković, Vulićević, Mitrović, Ostojić, N. R. Miletić, N. G. Miletić, Everton (od , Jevtović, Pantić, Suma, Tavamba, Solomon (od 66. Ožegović).

POSLE SRAMOTNOG NAPADA U KIJEVU: Čelnici Partizana BESNI na Ukrajince (VIDEO)

B grupa Lige Evrope, 6. kolo:
Dinamo Kijev – Partizan 4:1(Morozjuk 6, Moraeš 28, 32, 77. penal - Jevtović 45+4. penal)
Jang Bojs – Skenderbeg 2:1 (Oaro 55, Asale 90+6 - Gavazaj 51)
TABELA: Dinamo Kijev 13, Partizan 8, Jang Bojs 6, Skenderbeg 5.

CRVENO-BELI U PROBLEMU: Španski klub OTIMA već viđeno pojačanje Zvezdi (FOTO)

77. minut - GOOOOOL! Žunior Moraeš je kompletirao het-trik, lako je prevario Stojkovića.

76. minut - penal za Dinamo. Sudija je pogrešio, pošto štoper Miletić nije faulirao Cigankova, već izbio loptu pre njega.

75. minut - Pantić sa 15 metara šutira visoko iznad gola.

66. minut - izmene u obe ekipe, ušli su Garmaš i Ožegović.

62. minut - žuti karton za Morozjuka.

58. minut - velika šansa za Partizan, posle dodavanja Jevtovića sa strane, Tavamba sa samo pet metara šutira pravo u golmana Dinama.

50. minut - odličan udarac Pantića sa ivice šesnaesterca, golman Dinama brani.

48. minut - žuti karton za levog beka Miletića, ni on neće moći da igra u prvom meču šesnaestine finala.

DRUGO POLUVREME

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45+4. minut - GOOOOOOOL! Marko Jevtović je realizovao penal. najstroža kazna je dosuđena posle prekršaja Morozjuka nad Sumom.

40. minut - Everton Luiz je dobio žuti karton i ako ostane u Partizanu neće igrati prvi meč šesnaestine finala Lige Evrope.

31. minut - GOOOOOOL! Ponovo Moraeš, odbrana Partizana deluje katastrofalno na ovom meču.

VELIKO IZNENAĐENJE: Milojević poslao na teren potpuno NEOČEKIVANU postavu (SASTAVI)

28. minut - GOOOOOL! Brazilac Moraeš je duplirao prednost domaćina. Asistent je bio Morozjuk.

18. minut - Everton Luiz je ostao da leži na travi posle jednog duela, ali se oporavio i nastavio meč.

9. minut - pokušaj Solomona sa ivice šesnaesterca, ali pravo u golmana domaće ekipe.

6. minut - GOOOOL! Vodi Dinamo. Odmah je usledila kazna za neiskorišćenu šansu, strelac je Morozjuk. Kapiten Kijevljana je natrčao na odbijenu loptu posle odbrane Stojkovića i smestio je u mrežu iskosa sa desetak metara.

4. minut - velika šansa za Partizan! Everton je odlično šutirao sa dvadesetak metara, ali je lopta pogodila prečku.