NAJVEĆI USPEH U ISTORIJI KLUBA: Viljareal je osvajač Lige Evrope! Španci slave Heronima Ruljija (VIDEO)

26.05.2021. 20:24 00:27
Viljareal
Viljareal / Izvor: Profimedia

Nestvarna penal završnica u Gdanjsku pripala Žutoj podmornici.

Dileme više nema, Unai Emeri je majstor za Ligu Evrope! Naime, njegov Viljareal je savladao Mančester junajted u finalu prestižnog evropskog takmičenja nakon penala, ali to nikako ne umanjuje istorijski uspeh Žute podmornice i četvrti osvojeni trofej harizmatičnog stučnjaka u pomenutom takmičenju.

Borili su se hrabro momci iz tabora španskog kluba, nekako su nakon izjednačenja Edinsona Kavanija i konstantnih napada Crvenih đavola uspeli da zadrže 1:1, a onda je u penal lutriji u heroja izrastao golman Heronimo Rulji.

Argentinski čuvar mreže je rutinski izveo udarac sa bele tačke u jedanaestoj seriji i odbranio isti kolegi sa druge strane, Davidu De Hei.

BORAC NIJE "ISKOPIRAO" ZVEZDU: Banjalučani na PENALE ostali bez duple krune

SKUDETO, PA OTKAZ: Konte na izlaznim vratima Intera

KANGA ILI KJAKU KJAKU? Nema više DILEME - sud u Africi doneo konačnu PRESUDU!

Utakmicu u Gdanjsku bolje je otvorio engleski gigant. Crveni đavoli su imali inicijativu, veći posed, međutim konkretnih velikih prilika nije bilo. Sa druge strane, Viljareal je strpljivo čekao svoju šansu, a nju su dočekali u 29. minutu. Dani Pareho je izveo slobodan udarac sa 40 metara, odličan centaršut kreatora igre Žute podmornice iskoristio je Đerard Moreno. Fantastični napadač se najbolje snašao u šesnaestercu i rutinski savladao Davida De Heu.

Znalački je klub sa El Madrigala čuvao prednost sve do 55. minuta. Markus Rašford je šutirao sa distance, lopta se odbila od nekoliko fudbalera, sve je to znalački pratio Edison Kavani koji lagano trese mrežu Džeronima Rulija.

Do kraja regularnih 90. minuta videli smo blagu nadmoć Junajteda, ali četa Unaija Emerija se organizovano i vešto branila.

Usledili su produžeci u kojima su obe ekipe igrale oprezno, čekala se popularna „penal lutrija“.

Nestvarno su udarce sa bele tačke izvodili fudbaleri iz obe ekipe, pogađali su sve do 11. serije kada su na red došli golmani. Heronimo Rulji je rutinske pogodio, a onda je sigurno odbranio prilično loš pokušaj Davida De Hee.

Viljareal je pored prestižnog trofeja i zvanja najboljeg u sezoni 2020/21, izborio i učešće u Ligi šampiona za narednu takmičarsku godinu.

Tok meča i sve interesantne detalje možete pročitati u nastavku.

11:10
Kakva drama i kakva završnica. Heronimo Rulji je realizovao penal, a zatim isti odbranio De Hei. Argentinac je heroj Viljareala.
9:9
Nestvarno šutiraju svi fudbaleri, zaista im se mora odati prizanje.
7:7
Golmani u ovoj penal seriji samo posmatrači.

5:5
Pogodili su Pareho i Kavani.

4:4
Drama se nastavlja, nepogrešivi su fudbaleri crvenih i žutih.

2:2
Izvođači iz obe ekipe rutinski tresu mreže.

PENALI!

KRAJ UTAKMICE!
Gledaćemo penale u Gdnjasku, drama je dostigla svoj vrhunac.

123. minut
Mata i Teljes menjaju Mektominija i Van Bisaku. Iskusni Španac i Brazilac su gotovo sigurno u igri zbog izvođenja penala.

120. minut
Igraće se još tri minuta.

115. minut
Taunzebe i Džejms menjaju Bejlija i Pogbu.

113. minut
Edinson Kavani je zbog prigovora dobio žuti karton. Vrele urugvajska krv je proradila u El Matadoru.

POČEO JE DRUGI PRODUŽETAK!
105. minut
Kraj prvog produžetka! Viljareal - Mančester junajted 1:1.

100. minut
Prva promena u Mančesteru. Fred menja Grinvuda.

100. minut
Na iznenađenje mnogih, Žuta podmornica dominira u prvom produžetku.

95. minut
Alkaser je lukavo pokušao da nadmudri odbranu Engleze. Nije se dao prevariti Lindelof.
POČEO JE PRVI PRODUŽETAK!

Gledaćemo produžetke u Gdanjsku!
Viljareal - Mančester junajteda 0:0.

90. minut

88. minut
Dvostruka izmena kod formalnih domaćina. Gaspar i Moreno menjaju Fojta i Pedrazu.

85. minut
Neoprezan start Huana Fojta nad Šoom. Argentinac je prošao samo za žutim kartonom.

82. minut
Bejli je zaradio javnu opomenu nakon faula nad Alkaserom.

79. minut
Novu priliku je imao Kavani. El Matador je iz teške situacije uspeo da izbori korner za svoju ekipu.

76. minut
Alkaser i Moi Gomez menjaju Pina i Trigerosa.
68. minut
Kao da su se uplašili fudbaleri Viljareala, deluju jako pogubljeno i bez plana. Da li će Junajted to uspeti da iskoristi ostaje da vidimo.

60. minut
Karlos Baka je napustio teren. Njega je zamenio Kokelan.
55. minut
GOOOOL! Edison Kavani! Urugvajac se najbolje snašao nakon jednog odbitka. Imamo egal utakmicu.

54. minut
Prvi žuti karton na meču zaradio je Kapu.

50. minut
Krenuo je agresivno engleski predstavnik, međutim, Viljareal se znalački brani.
POČELO JE DRUGO POLUVREME!
KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
Viljareal - Mančester junajted 1:0.
45. minut
Umalo autogol Albiola nakon ubacivanja Grinvuda, na sreću iskusnog štopera, Rulji je bio na visini zadatka.
40. minut
Viljarealu se apsolutno ne žuri, španski tim igra mirno i staloženo. Posed lopte je na strani Mančester junajteda.

29. minut
GOOOOL! Žuta podmornica stiže do vođstva! Pareho je odlično uputio loptu u šesnaesterac, a Đerard Moreno između dva fudbalera Crvenih đavola trese mrežu De Hee. Sjajnom napadaču je ovo 30. gol u sezoni.
23. minut
Kakav centatršut Karlosa Bake popularnom rabonom. Ostaje žal što je udarac Pau Toresa odleteo preko prečke.

20. minut
Još jedna pretnja Junajteda! Šo je oštro šutirao iskosa sa leve strane, lopta odlazi daleko od gola.

16. minut
Trigeros se nakon kornera ubacio iz drugog plana. Vezista se odlično ubacio iz drugog plana, ali nije bio precizan.

7. minut
Prvo pravo uzbuđenje na susretu! Mektomini je opalio sa ruba kaznenog prostora, bez posla za Ruljija.

5. minut
Mančester ima inicijativu na početku susreta, izgleda da će španska ekipa svoju priliku tražiti iz kontranapada.