DOKTORSKA DISERTACIJA DEJANA STANKOVIĆA: Crvena zvezda u stilu Murinjovih ekipa savladala Gent!

26.11.2020. 18:05 21:21
Dejan Stanković
Dejan Stanković / Izvor: Reuters
Crveno-beli nadomak nokaut faze.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Gent na gostovanju u utakmici 4. kola Lige Evrope rezultatom 2:0 (1:0). Taktički izvandredno pripreljmljen meč Dejana Stankovića, u stilu njegovog učitelja Žozea Murinja, ali i uz pomoć Hofenhajma koji je pobedio sa Slovanom (2:0), doneo je klubu iz Ljutice Bogdana, vrlo verovatno, plasman u nokaut fazu prestižnog takmičenja.

DIRLJIVO: Pravo iz Belgije - vidite KOREOGRAFIJU u čast pokojnog Maradone!

REŠENA VELIKA DILEMA: Sada je jasno da li će Vladan Milojević biti novi selektor Srbije

U ČAST VELIKOG DIJEGA: Da svi klubovi na svetu povuku DESETKU!? (FOTO)

Zvezda nije mogla da sanja bolji početak utakmice. Igrači se nisu pošteno ni oznojili, a na semaforu je pisalo 0:1. Njegoš Petrović je nakon samo 53 sekunde, pravom bombom sa 25 metara, savladao Sinana Bolata. Domaći su bili u neverici, crveno-beli su došli do ekspresnog vođstva. Nastavak poluvremena protekao je u očekivanoj igri. Gent je imao inicijativu, gosti su se oslanjali na kontranapade i sjajno su zatvarali sve prilaze golu koji je branio Milan Borjan. Kakvu je odbranu igrala ekipa iz Beograda svedoči činjenica da su Belgijanci prvu ozbiljnu priliku imali u 44. minutu kada je Osman Bukari odlično reagovao na centaršut Maria Fortune. Međutim, kapiten crveno-belih je fantastično reagovao i loptu izbacio u korner – to je bio poslednji detalj vredan pomena u prvom delu igre.

Drugih 45 minuta počelo je kao što se predpostavljalo. Gent je napadao, imao veći posed lopte, šutirali su plavi iz svih pozicija, ali Crvena zvezda se kao Stankovićev Inter iz slavnih dana, organizovano i mirno branila. I kada se očekivalo da puleni Vima de Dekera stignu do izjednačenja, usledio je "hladan tuš". Igrao se 58. minut kada je El Fardu Ben izveo korner, Nemanja Milunović odlično skače i duplira prednost gostiju. Do kraja utakmice, pokušavali su Belgijanci, ali bez uspeha.

Doktorska disertacija Dejana Stankovića dovela je Crvenu zvezdu na korak od plasmana u nokaut fazu. Naime, crveno-beli imaju 9. bodova, Slovan ima 3 i ukoliko želi drugo mesto, Slovaci moraju da pobede Gent u narednom kolu, a u poslednjem i srpskog predstavnika sa više od četiri gola razlike. Podsetmo, na Marakani je bilo 5:1 za Borjana i ekipu.

Kako je tekao meč, iz minuta u minut, možete pročitati u nastavku.

93. minut
Kraj utakmice, Gent - Crvena zvezda 0:2!
90. minut
Igraće se još tri minuta.
87. minut
Dvostruka izmena kod Zvezde. Radulović i Boaći umesto Vukanovića i Falćinelija
84. minut
Gorž menja Kumsa, Belgijanac je iscrpljen.
72. minut
Prve promene kod crveno-belih - Spiridonović i Eraković menjaju Bena i Petrovića.
71. minut
Veliku priliku je imao Kums - Belgijanac sa 10-tak metara šutira pored desne stative.
66. minut
Bukari izlazi iz igre, na terenu je Niangbo.
64. minut
Kakav kiks Nikolića, ali domaći to nisu iskoristili.
60. minut
Vim de Deker nema šta da čeka. Ođiđa ulazi u igru i menja Ovusua.
58. minut
GOOOL! Zvezda je duplirala svoju prednost, Milunović je sjajno skočio nakon kornera koji je izveo Ben - 2:0!

55. minut
Bezus nastavlja da pokušava. Ovaj put, lopta ide pravo u Borjana.
53. minut
Degenek je pokušao da iznenadi Bolata, ali Turčin se nije dao prevariti - sigurna intervencija.
48. minut
Bezus preti! Ukrajinac glavom šutira visoko preko gola.
46. minut
Prva izmena kod domaćih. Kasto Montes menja Botaku.
POČELO JE DRUGO POLUVREME!
KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
Gent - Crvena zvezda 0:1!
44. minut
Najbolja šansa za Gent! Fortuna je odlično centrirao, a Bukari glavom sa nekoliko metara zapretio Borjanu - reprezentativac Kanade odličan!
41. minut
Slab pokušaj Muhamadija sa distance.
37. minut
Bolat boksuje nakon ubačene lopte Bena. Turski golman je najslabija tačka belgijske ekipe, totalno je bez samopouzdanja.
30. minut
Zvezda odoleva napadima Genta, sve veći pritisak stvaraju Belgijanci.
25. minut
Prva intervencija Borjana, Olsen je šutirao - pravo u kapitena gostujuće ekipe.
22. minut
Drugi udarac iz ugla za srpskog predstavnika, ali ništa značajnije se nije desilo.
16. minut
Prvi udarac domaćih. Bukari je uputio udarac sa 16 metara, lopta odlazi visoko preko gola.
10. minut
Savršeno otvorena utakmica dala je "krila" crveno-belima koji imaju terensku inicijativu.
1. minut
GOOOL! Kakav početak Crvene zvezde, kakav projektil Njegoša Petrovića sa više od 25 metara - 1:0!