9°C
27.04.2024.
117.1527
109.2537

LIGA EVROPE: Junajted na pragu finala, Viljareal nosi minimalnu prednost u London

29.04.2021. 23:00
Edison KAvani
Edison KAvani / Izvor: Reuters

U dve utakmice viđeno čak 11 golova.

Fudbaleri Mančester junajteda na korak su od plasmana u finale Lige Evrope. Naime, Crveni đavoli su savladali Romu sa 6:2 (1:2) nakon preokreta na svom Old Trafordu i samo čudo na revanš meču može sprečiti Vučicu eliminacije.

TRANSFER KARIJERE: Vlahović na meti engleskog giganta (FOTO)

TRAJALO JE 20 SEKUNDI: Razgovor i poljupci Stankovića i Lalatovića posle meča! Snimak se zavrteo, svi se pitaju jedno (VIDEO)

Mijailović: Titula za istoriju

Bruno Fernandeš je doveo Junajted do prednosti u 9. minutu, ali Roma je golovima Lorenca Pelegrinija (15') iz penala u Edina Džeka (33') u potpunosti preokrenula rezultat.

Međutim, drugo poluvreme donelo je pravu feštu. Četa Ole Gunara Solskjera se naljutila i praktično demolirala italijanskog predstavnika.

Edison Kavani je sa dva pogotka briljirao. Urugvajac je mreži Antonija Mirantea tresao u 48. i 64. minutu. Na 4:2 povisio je Fernandeš sedam minuta kasnije. Peti gol Crvenih đavola delo je Pola Pogbe - Francuz je pogodio u 75. minutu.

Konačan rezultat postavio je Mejson Grinvud u 86. minutu.

Mejson Grinvud
Mejson Grinvud / Izvor: Reuters

U drugom polufinalnom susretu Viljareal je na svom El Madrigalu bio bolji od Arsenala rezultatom 2:1 (2:0).

Strelci za Žutu podmirnicu bili su Manu Trigueroš u 5. minutu i iskusni Raul Albiol u 29. minutu. Jedini gol za Tobdžije delo je Nikolasa Pepea iz 73. minuta.

FK Viljareal
FK Viljareal / Izvor: Reuters

Revanš mečevi na programu su za nedelju dana. Utakmice na Olimpiku i Emiratima počinju u 21.00.