OLIMPIJAKOS NA PRAGU LE: Kompletirani prvi mečevi! Omonija stekla lepu prednost, Rendžersi minimalnu

19.08.2021. 23:20
Stiven Džerard
Stiven Džerard / Izvor: Profimedia

Nekoliko interesantnih ishoda.

Kompletirani su prvi mečevi plej-ofa Lige Evrope. Veliki posao napravila je Omonija, koja je na Kipru savladala belgijski Antverpen 4:2. Najubedljivije pobede od po 3:0 ostvarili su Olimpijakos u Pireju protiv Slovana i Rapid u Beču protiv Zarje, dok su minimalnim razlikama slavili Fenerbahče i Rendžers. Pobednika nije bilo ni na mečevima Slavija - Legija i Randers - Galatasaraj.

BRAVO SRBIJO: Boško ide na lečenje, Meridian kupio zastavu sa potpisima olimpijaca!

VRLO, VRLO NAIVNO: Partizan primio gol već u 4. minutu, razočaravajuća reakcija odbrane (VIDEO)

PORTUGALCI SLAVILI NAD 'C' TIMOM PEVACA: Totenhem na odličnom putu da ne ode u Ligu konferencija (VIDEO)

Da blistav evropski put Omonije prošle sezone, započet eliminacijama Legije i Crvene zvezde, kasnije i solidnim partijama u grupi Lige Evrope, nije slučajnost pokazuju Kiprani i ovog leta. U goste im je došao ambiciozni Antverpen, koji se pred meč pojačao iskusnim bivšim reprezentativcem Radžom Naingolanom, ali Omonija je zabeležila pobedu i to ubedljivu.

Bilo je 4:2, a gosti su prvi došli do gola preko Bensona u 26. minutu. Do poluvremena izjednačio je Loizu u 43. minutu, a u 49. minutu došlo je do preokreta pošto je Kakulis zatrsao mrežu. Na 3:1 povisio je Loizu drugim golom u 56. minutu. Potom je u 60. minutu ušao Naingolan, a samo dva minuta kasnije Mijoši smanjuje na 3:2. Ipak, Kiprani dolaze do ubedljivije pobede pošto je u 84. minutu Atimven realizovao penal za lepih 4:2 pred revanš u Belgiji naredne nedelje.

Najubedljiviju pobedu ostvario je Olimpijakos, koji je opravdao ulogu velikog favorita opravdao u Pireju protiv Slovana. Crveno-beli su slavili 3:0 golovima Kamare, Sisea i autogola Božikova. Revanš se igra naredne nedelje u Bratislavi, ali po svemu sudeći biće to samo formalnost. Istu prednost pred revanš ima bečki Rapid, koji je u glavnom gradu Austrije slavio protiv Zarje takođe 3:0. Za bečki tim 71 minuta igrao je nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Filip Stojković. Minimalne pobede kod kuće sa po 1:0 zabeležili su Fenerbahče protiv Helsinkija i Rendžers protiv Alaškerta, uprkos tome što su čitavo poluvreme igrali sa igračem manje.

U mečevima Slavija – Legija i Randers – Galatasaraj nije bilo pobednika. U Pragu je bilo 2:2, a u Danskoj 1:1.