LIGA EVROPE: Bambi lepoticom najavio prvi trijumf u Evropi (VIDEO)

02.11.2017. 18:41
Zoran Tošić
Zoran Tošić / Izvor: Reuters

Crno-beli u sledećem kolu dočekuju Jang Bojs.

Fudbaleri Partizana savladali su Skenderbeg (2:0) u četvrtom kolu Lige Evrope. Crno-beli su se ovom važnom pobedom, prvom u drugom po redu evropskom takmičenju, popeli na drugo mesto grupe B.

TIM ZA POBEDU: Đukić izabrao postavu za Skenderbeg (SASTAVI)

ZVANIČNO: Novak Đoković ispao iz TOP 10 (FOTO)

Izabranici Miroslava Đukića bili si bolji većinom delom utakmice. Dobru igru crno-beli su naplatili golovima Tošića i Tavambe. Mogli igrača šampiona Srbije i ubedljivijim rezultatom da dotuku rivala iz Albanije, ali u izglednim prilikama nisu bili dovoljno koncentrisani.

Partizana u petom kolu. 23. novembra u Beogradu igra protiv Jang Bojsa.

A kako je bilo iz minut u minut pročitatjte u nastavku teksta.

Meč od velike važnosti za crno-bele možete pratiti iz minuta u minut na portalu Srbije Danas.

90.minut - Kraj utakmice.

86.minut - Radni je oprobao udarac van šesneasterca. Lopta je otišla daleko od gola,

81.minut: Everton se našao u dobroj šansi, ali zbog neopreznosti dozvolio je defnzivcu gostiju da ga izblokira kada je treba da matira golmana Šehija.

75.minut - Tavamba je dobro šutirao sa dvadesetka metara. Lopta je otišla malo pored leve stative.

74.minut -  Stojković spasava crno-bele. Jašanica je bio najviši u skoku posle slobodnog udarca, šutirao glavom, lopta je išla pod prečku, ali je čuvar mreže crno-belih izbacio u korner.

71.minut - Radaš iz slobodnog udarac šutirao pravo u čuvara mreže crno-belih.

69.minut - Posle centaršuta, Jašanica je slabo šutirao glavom prema golu, što je omogućilo Stojković da lako ukroti loptu.

66.minut: GOOOLLLL! Partizan je duplirao prednost! Ožegović je oduzeo loptu defanzivcima Skenderbega i dodao lopti Tavambi, koji je lako postigao gol.

64.minut - Sov je iz srca šesneasterca šutunuo preko gola.

62.minut - Opet u prilici Tavamba! Posle kornera, špic Partizana je odlično skočio i udario loptu glavom, ali je udarac išao pravo Šehija, koji je lako intervenisao.

61.minut - Kakva šansa za Partizan! Posle kontre, Tošić je odlično uposlio Tavambu. Stameni centarfor je lukavim udarcem pokušao da lobije Šehija, ali je lopta otišla preko gola.

54.minut - Ožegović je dobro iskoristio smušenost odbrane Skenderbega i izleteo sam pred golom gostiju, ali se nije dobro snašao i izgledna šansa je otišla u nepovrat.

51.minut - Tošić je zbog neporeznog starta dobio žuti karton. Ova opomena će ga skupo koštati, jer neće igrati protv Jang Bojsa u sledeće kolu.

Počelo je drugo poluvreme.

Partizan je nadmoć u prvom poluvremenu naplatio sjajnim golom Zorana Tošića.

47 minut: Kraj prvog poluvremena.

45 minut: Imali su dobru priliku gosti, ali je Stojković majstoriski odbranio uradac Jašanice. Ipak štoper Skenderbega bio je u ofsajdu.

39.minut - GOOOLLLL! Partizan vodi! Zoran Tošić je maestralno izveo slobodan udarac, golman Šehi je ostao ukopan na gol liniji.

29.minut - Velika sreća za Skenderbeg! Šehi je tik ispred gola pogodio Ožegovića, ali je lopta završila malo pored leve stative.

27.minut - Partizan je bio nadomak vođstva! Posle veoma dobrog centaršuta, Nemanja R. Miletić je imao priliku da glavom zatrese mrežu, ali defancivac Albanca izbio loptu tik ispred njega.

FK Partizan
FK Partizan / Izvor: Reuters

23.minut - Everton je jednim žestokim startom izazvao oduševljenje među Grobarima. Navijači Partizana skandirali su ime Brazilca.

13.minut - Zoran Tošić ponovo preti. Popularni Bambi sjajno je izveo slobodan udarac sa 30 metara, ali je golman Šehi veoma dobrom intervencijom sprečio pogodak.

9. minut - Tošić je oprobao udarac sa dvadesetak metara.

5.minut - Vanđeli je dobro šuitrao, ali je Stojković lako ukrotio loptu.

PARTIZAN - SKENDERBEG 2:0

STRELCI: Tošić 39, Tavamba 66

GLEDALACA: 12.658

STADION: Partizana

SUDIJA: Karlos del Sero

PARTIZAN: Stojković, Vulićević, N. R. Miletić, Mitrović, N. G. Miletić, Everton, Jevtović, Tošić, Tavamba, Janković, Ožegović.

SKENDERBEG: Šehi, Vanđeli, Radaš, Jašaanica, Mici, Muzaka, Lilaj, Taku, Gavazaj, Sove, Adeniji.