LIGA EVROPE: Partizanovci, obratite PAŽNJU! Meč Astane i Alkmara odlučen je GOLEADOM (VIDEO)

07.11.2019. 18:39
FK Astana
FK Astana / Izvor: Reuters

Odigran prvi duel "L" grupe.

Fudbaleri AZ Alkmara deklasirali su Astanu u Kazahstanu rezultatom 5:0, u prvom meču "L" grupe. Rival Partizana dodatno je otežao posao crno-belima pred gostovanje na Old Trafordu, obzirom da je posle ubedljivog trijumfa zaseo na čelo tabele sa osam bodova.

PRED MEČ SA PARTIZANOM: Matić PRELOMIO da li ostaje na Old Trafordu!

POHVALILA SE NA INSTAGRAMU: Dabovićeva ima novog DEČKA!

TOŠIĆ SE VRAĆA NA OLD TRAFORD: Igrač Partizana UPOREDIO englesku i srpsku ligu

Domaćin je odolevao do 29. minuta, kada je Boadu probio "bunker" Kazahstanaca, posle očajne reakcije u odbrani Astane.

Prednost je duplirao Fredrik Midtsjo, preciznim udarcem po zemlji sa 18 metara, naterao je golmana Erika da po drugi put na kapitulaciju.

Potpuni slom Astane desio se u 57. minutu, kada je strelac prvog gola Boadu nesebično asistirao Idrisiju, kome je samo ostalo da pošalje loptu u nebranjenu mrežu.

U 76. minutu slobodan udarac izveo je kapiten Kopmajners, odbrana Astane samo je kratko odbila do Grka Hacidijakosa, koji je efektnim šutem postigao najlepši gol na meču.

Konačan rezultat postavio je dvostruki strelac Majron Boadu u 77. minutu. Prethodno je Idrisi iskoristio konfuziju u zadnjoj liniji Astane, ukrao loptu neopreznom defanzivcu, a zatim asistirao holandskom napadaču, koji je prihvatio poklon i pred praznom mrežom bez greške izvršio realizaciju.

Sledeću utakmicu AZ Alkmar igra pred svojim navijačima protiv Partizana i u slučaju poraza crno-belih na Old Trafordu obezbedio bi plasman u narednu fazu.

HONDA U LERU: Nudio se Milanu, a završio tamo gde ga niko nije očekivao

OPET TAJ BRIH: Srbiju je POKRAO protiv Švajcarske, a sada na njega GRME i Hrvati! Sve zbog OVOGA... (VIDEO)

TAČNO PRE 35 GODINA: Partizan je protiv Engleza ispisao istoriju (VIDEO)

LEGENDA PARTIZANA PRED MEČ SA MANČESTEROM: Nadam se da Sadika neće zadesti moja sudbina

BAVARCI PRESEKLI: Ova svetska trenerska zvezda NE DOLAZI u Bajern