LIGA EVROPE: Rajkovićev Makabi PONIŽEN u Kazahstanu (FOTO)

19.10.2017. 19:17
Predrag Rajković i Vukašin Jovanović
Predrag Rajković i Vukašin Jovanović / Izvor: MN Press
Meč trećeg kola.

Makabi iz Tel Aviva golmana Predraga Rajkovića doživeo je jedan od najtežih evropskih poraza u istoriji - velikan iz Izraela ponižen je u Kazahtsanu gde je Astana slavila 4:0 u meču trećeg kola A grupe Lige Evrope. Makabi je porazom praktično ostao bez šansi za plasman u nokaut fazu, pošto posle tri odigrana kola ima osvojen samo jedan bod.

MNOGO SKUPA SLIKA: Dvojica VELIKANA srela se u Beogradu pred Arsenal (FOTO)

ŠTA ĆE MU REĆI ALBANCI: Fudbaler Skenderbega dao izjavu koja će ODUŠEVITI SRBE (FOTO)

Po dva gola srpskom reprezentativcu Rajkoviću dali su Patrik Tvumasi u prvom i Žunior Kabananga u drugom poluvremenu. Astana je tako i 17. meč u nizu u Evropi ostala neporažena na svom terenu, a ovo joj je bila deveta pobeda u tom periodu. Kazahstanci su dominirali od starta meča, konstantno pretili Rajkoviću, koji je prvi put kapitulirao u 33. minutu, nije uspeo da odbrani penal koji je izveo Tvumasi. Ubrzo je domaćin duplirao prednost, Tvumasi je savladao mladog Srbina volej udarcem sa desetak metara.

KOREOGRAFIJA DELIJA KRIJE MOĆNU PORUKU: Pogledajte o čemu je REČ! (FOTO)

NIJE SE DUGO ČEKALO: Leonardo dobija DOSTOJNOG naslednika u Partizanu! (FOTO)

Na samom startu drugog poluvremena Kabananga je udarcem sa ivice kaznenog prostora overio pobedu, a Izraelce je dotukao pet minuta kasnije posle sjajnog proigravanja Dmitrija Šomka, dvostrukog asistenta. Igrači Makabija nisu uspeli da savladaju drugog srpskog golmana na ovoj utakmici, kapiten Astane Nenad Erić, koji je odavno uzeo kazahstanko državljanstvo, sačuvao je svoju mrežu. Astana iz tri utakmice ima četiri boda, dok je Makabi ostao na jednom. U drugom meču trećeg kola Grupe A Viljareal od 21 05 dočekuje Slaviju, a oba tima imaju po četiri boda.

MIRKOVIĆ I JARNI DRUGI ČIN: Srbin i Hrvat na ISTOM mestu, njihova ODLUKA iznenadila prisutne! (VIDEO)