NESREĆNA ZVEZDA PALA U GLAZGOVU: Katai tragičar crveno-belih

10.03.2022. 19:58 17:13
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Šteta.

Fudbalere Crvene zvezde poraženi su od Rendžersa (3:0) u Glazgovu u prvom meču osmine finala Lige Evrope

SAVIĆ PRIČAO O GLAZGOVU, PA IZNENADA - POTKAČIO PARTIZAN! "Smešan penal!" Ima želju za Ohija

ZAKUVAVA SE U ŠKOTSKOJ: Delije spremne za SPEKTAKL, pogledajte atmosferu na ulicama Glazgova (FOTO)

GRMI U GLAZGOVU: Beli orlovi iz Nju Džersija zapevali veliki NAVIJAČKI HIT DELIJA (VIDEO)

Neverovatno prvo poluvreme na Ajbroksu. Uzbuđenja su počela već u trećem minutu, Zvezda stiže do prednosti međutim pomoćni sudija je signalizirao ofsajd, nedugo zatim odgovor domaćih. Srnić je nespretno startovao u svom šesnaestercu, glavni arbitar nije odreagovao, ipak jeste VAR tehnologija I dosuđen je penal za domaće, Tavernije je bio neumoljiv u 11. minutu.

Crveno-beli nisu klonuli duhom, pa se mreža domaćih ponovo zatresla posle dva minuta, ipak Katai je kao I na startu meča bio u nedozvoljenoj poziciji. Izvrsnih prvih 15 minuta je krunisao Morelos, loše je intervenisao Eraković, a Kolumbijac je volejom prevario Borjana za 2:0.

Katai je svoje košmarno prvo poluvreme zapečatio I promašenim penalom u 24. minutu, Mekgregor je odlično intervenisao. Do kraja prvog dela igre dominirala je Crvena zvezda, dok su se gosti opredelili na nešto defanzivniju taktiku do kraja prvog dela igre.

Liga Evrope, osmina finala

Rendžers – Crvena zvezda 3:0 (2:0)

Strelci: Tavernije u 11. Morelos u 15. i Balogun u 51 za Rendžers

Sudije: Serdar Gozubujuk, Just van Zujlen, Johan Balder

Gledalaca: 48.859

Stadion: Ajbroks

Rendžers: Mekgregor, Tavernije, Balogun, Goldson, Basi, Lundstram, Džek, Aribo, Kamara, Kent

Crvena zvezda: Borjan, Pićini (od 72. Gajić), Eraković, Dragović, Rodić, Sanogo, Srnić (od 61. Ben), Kanga, Katai (od 84. Motika), Ivanić, Ohi (od 61. Pavkov)

Nastavak utakmice nije mogao gore da počne po ekipu Dejana Stankovića. Novi gol za domaće u 51. minutu. Loša reakcija posle kornera gostiju, Balogun je bio najviši u skoku I povećao prednost svoje ekipe.

Crveno-belima je trebalo dugo da se oporave od novog šoka, pa su do prve prilike stigli u 63. minutu kada je Ben bio izblokiran na nekih sedam metara od gola.

Posle ove šanse Afrikanca, na sledeću šansu su čekalo do 81. minuta kada je rezervista Gajić izašao sam ispred Mekgregora, ali se spetljao. Zvezdi je poništen još jedan pogodak u 85. minutu, ovoga puta u ofsajdu je bio Ben, do kraja utakmice gosti nisu uspeli da smanje rezultat i na revanš u Beograd odlaze sa zaostatkom od tri gola.

Čitav tok meča mogli ste pratiti na sajtu SrbijaDanas.

Kraj meča. 3:0 za Rendžers.

90. minut
Meč je produžen za tri minuta.

85. minut
Novi poništen gol Zvezde. Ben je bio u ofsajdu.

84. minut
Nova izmena gostiju, Nemanja Motika je na terenu umesto Kataija.

81. minut
Kolosalna šansa za Zvezdu. Milan Gajić je bio u prilici, ali se ispetljao ispred gola Mekgregora.

78. minut
Novi problemi za fudbalere Crvene zvezde, Goldson je bio u novoj prilici nakon prekida, sada se isprečio Milan Borjan.

72.minut
Pićini izlazi iz igre, na terenu je Milan Gajić.

70. minut
Godson je nadvisio odbranu Zvezde, prevario Borjana, ali je sa gol linije loptu skinuo Dragović.

68. minut
Malo mirniji deo meča. Crvena zvezda pokušava ubacivanjima sa boka, ali bezuspešno.

63. minut
Odmah je Ben bio u prilici, imao je priliku iskosa sa desne strane, ali su defanzivci Rendžersa i Mekgregor zajedničkim snagama zaustavili njegov šut.

61. minut
Dvostruka izmena u Crvenoj zvezdi, Ben i Pavkov su na terenu, iz igre su izašli Srnić i Ohi.

57. minut
Mnogo problema stvara Tavernije. Izveo je slobodan udarac sjajni bek, ipak Borjan je imao sreće, lopta je pogodila samo spoljni deo mreže.

51. minut
3:0 za Rendžers, Balogun je sjajno skočio posle kornera Tavernijea.

49. minut
Nastavlja se paklen ritam i u nastavku. Sjajna utakmica na Ajbroksu.

Počelo je drugo poluvreme.

Završeno je prvo poluvreme u Glazgovu, 2:0 za domaće.

45. minut
Prvo poluvreme je produženo pet minuta.

43. minut
Morelos je oprobao udarac sa 20 metara, Borjan nije imao težak zadatak da mu zaustavi udarac.

36. minut
Crvena zvezda ima inicijativu od drugog postignutog gola domaćih, Rendžers se odlučio na malo defanzivniju taktiku.

30. minut
Još jedan u nizu loše izvedenih slobodnih udaraca Gelora Kange. Ponovo je prejako centrirao iskosa.

24. minut
Katai je promašio penal. Ostaje 2:0. Sjajna intervencija Mekgregora.

23.minut
Penal za Zvezdu!

22. minut
Izuzetno uzbudljivo prvo poluvreme na Ajbroksu. Čini se da je rezultat krajnje nerealan, pošto je Zvezda bila u najmanju ruku ravnopravan protivnik.

15. minut
2:0 za Rendžers. Strelac je Morelos posle greške Erakovića, odlično je volejom odreagovao Kolumbijac.

13. minut
Još jedan poništen gol gostiju. Ponovo je Katai bio u ofsajdu.

11. minut
Vodi Rendžers. Strelac je Tavernije sa penala. 1:0 za domaćina.

10. minut
Dosuđen je jedanaesterac.

8. minut
Ponovo je VAR u upotrebi, gleda se da li je postojao penal za Rendžers posle starta Srnića.

3. minut
Odmah uzbuđenje. Pogodak je postigao Katai, ali je on poništen zbog ofsajda. Gledao se VAR, međutim odluka je ostala na snazi.