LIGA EVROPE: Inter savladao Tadićev Sautempton, pobeda Rajkovića, Milivojević KAPITEN (VIDEO+FOTO)

20.10.2016. 20:57
Tadic
Tadic / Izvor: Reuters
Odigrane utakmice trećeg kola masovnijeg kontinentalnog takmičenja.

Inter je minimalno pobedio Sautempton Dušana Tadića, Makabi iz tel Aviva Predraga Rajkovića je slavio u Alkmaru, Luka Milivojević je kao kapiten predvodio Olimpijakos u deklasiranju Astane, Šalke Matije Nastasića je slavio u Krasnodaru, Bojan Golubović je postigao gol za Steauu, a Viljareal Antonija Rukavine je zahvaljujući njegovo asistenciji izvukao bod iako je gubio 0:2 u Turskoj.

Inter se minimalnom pobedom protiv Sautemptona vratio u trku za plasman u narednu fazu. Gosti su bili bolji rival, ali nisu koristili šanse, a kazna za promašaje stigla je kad je Antonio Kandreva zakucao loptu pod prečku.

Dušan Tadić je bio u startnoj postavi Sautemptona i bio je jedan od zapaženijih na terenu, a u 73. minutu zamenio ga je Sofijan Bufal

Selta i Ajaksa odigrali su veoma zanimljiv meč koji je okončan remijem 2:2. Nemanja Radoja je odigrao ceo meč za domaće, a Nemanja Gudelj za Ajaks. Još jedan duel Srba okončan je remijem. Jagoš Vuković je igrao svih 90 minuta u odbrani Konje, u startnoj postavi Brage bio je Lazar Rosić, dok je Nikola Stojiljković igrao od 75. minuta.

Predrag Rajković je odlično branio u Alkmaru gde je Makabi iz Tel Aviva pobedio 2:1 i tako napravio džinovski korak ka plasmanu u nokauz fazu. Nekadašnji kapiten Partizana Vojislav Stanković odigrao je ceo meč za Kabalu u minimalnom porazu azerbejdžanskog kluba u Sent Etjenu. Genk je pobedio Bilbao, a ceo meč za klub iz Belgije odigrao je Bojan Nastić.

Luka Milivojević je sa trakom na ruci predvodio Olimpijakos u deklasiranju Astane za koju nije igrao povređeni Nemanja Maksimović, dok je Đorđe Despotović ušao u igru u 72. minutu. Matija Nastasić je odigrao ceo meč za Šalke u pobedi na gostovanju Krasnodaru kojom je nemački klub praktično obezbedio prolaz dalje, a najverovatnije i prvo mesto u grupi. Gol je postigao Konopljanka, bukvalno je zakucao loptu u mrežu.

Trener Vladimir Ivić i njegov PAOK su doživeli poraz na gostovanju Karabaku u Azerbejdžanu. Na klupi je grčkog kluba ostao je golman Željko Brkić. Šahtjor je ponizio Gent za koji je ceo meč odigrao Stefan Mitrović. Steaua je posle gola Bojana Golubovića (igrao do 79. minuta) bila blizu pobede protiv Ciriha, ali su gosti u finišu meča izjednačili. Marko Momčilović je igrao za Steauu svih 90 minuta.

Željko Ljubenović je odigrao drugo poluvreme za Zorju koja je minimalno poražena na gostovanju protiv Fejenorda. Osmanli je vodio 2:0, ali nije pobedio Viljareal koji je u nastavku meča izjednačio. Raul Rusesku, legendarni napadač Steaue, postigao je dva gola za Osmanli za samo 73 sekunde. Ceo meč za Viljareal odigrao je Antonio Rukavina koji je bio asistent Brazilcu Patou za konačnih 2:2.