15°C
29.04.2024.
117.1527
109.2537

LIGA EVROPE: Kopljanici PREŽIVELI pakao Liona, u FINALU protiv Junajteda! (VIDEO+FOTO)

11.05.2017. 22:58
FK Lion, Korentin Toliso
FK Lion, Korentin Toliso / Izvor: Reuters

Odigrani revanš mečevi.

U finalu Lige Evrope igraće Mančester junajted i Ajaks! Višestruki šampion Engleske je i u revanšu remizirao sa Seltom (1:1), dok su Holanđani preživeli napade Lavova (3:1) i uprkos porazu prošli dalje.

Kopljanici su još prvom meču u Amsterdamu rešili pitanje prolaska, pa je izgledalo da će revanš protiv Liona predstavljati samo formalnost. Ipak, nije bilo tako. Posle ubedljivih 4:1, gosti su i u revanšu krenuli silovito i to im se isplatilo u 27. minutu. Kasper Dolberg je primio pas u šesnaestercu od strane Junesa i sjajno lobovao golmana, Antoni Lopez je samo pogledom ispratio kako lopta odlazi u njegovu mrežu.

LIGA EVROPE: Kopljanici IZBOLI Lion i već su u finalu! (VIDEO+FOTO)

POTPUNA TRANSFORMACIJA! Leo Mesi je PROMENIO imidž, evo kako sada IZGLEDA (VIDEO+FOTO)

Finiš poluvremena doneo je triler, koji je u potpunosti pripao Lionu. Najpre je u 45. minutu dosuđen penal za domaćina, koji je Aleksandar Lakazet pretvorio u gol, da bi isti igrač u sudijskoj nadoknadi prvog dela iskoristio centaršut Fekira i iz blizine još jednom savladao golmana Onanu - 2:1.

Mogao je i Dijakabi da potpuno vrati neizvesnost oko drugog finaliste, ali je njegov pokušaj, posle ubačaja iz slobodnog udarca, odbranio Andre Onana. Nedugo zatim obrukao se i Fekir, iz neposredne blizine poslao je loptu preko gola.

U 79. minutu Doni van de Bek je dobio fantastičnu loptu i šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je pogodio desnu stativu, sreća je bila na strani domaćina. Kazna je usledila već u sledećem napadu: Rašid Gezal je udarcem glavom precizno tukao, "bubamara" je zakačila Firgevera i odsela u mreži za 3:1. Otežavajuću okolnost gostima, predstavljalo je isključenje nesrećnog Figevera, koji je zaradio drugi žuti karton i put u svlačionicu.

Crveni đavolima je bio dovoljan i remi, posle trijumfa u Vigu, ali su Murinjovi izabranici strepeli do kraja za prolaz.

Izgledalo je kao lak posao za domaćina, obzirom da je već u 17. minutu Maruan Felaini zatresao mrežu Selte. Prethodno je Markus Rašford, strelac poslednja četiri uzastopna gola za Junajted u Ligi Evrope, poslao sjajan centaršut, a reprezentativac Belgije bio najviši u skoku i preciznim udarcem glavom pogodio donji desni ugao Alvarezovog gola.

Junajted je i u nastavku napadao, ređali su se promašaji Miktarijana (49.), Rašforda (64.) i ostalih. Neizvesnost je vrantio Ronkalja, izjednačivši u 86. minutu.

Ubrzo zatim strelac gola za Seltu zbog koškanja sa Bejlijem zaradio je crveni karton, pa su oba tima meč završila sa desetoricom na terenu. Srpski reprezentativac Nemanja Radoja od prvog minuta našao se u sastavu Selte, igrao je odlično do 68. minuta, a onda ustupio mesto Bongondi.

LION – AJAKS 3:1 (prvi meč 1:4)

Strelci: Lakazet u 45. (iz penala) i 45+1. i Gezal u 81. za Lion, a Dolberg za Ajaks u 27. minutu. Stadion: Park Olimpik Lion. Sudija: Simon Marsinjak (Poljska). Žuti kartoni: Morel, Toliso, Dijakabi, Nkulu, Fekir (Lion), Klasen, Feltman, Firgever (Ajaks). Crveni karton: Firgever (Ajaks) u 84. minutu.

LION: Lopez, Rafael, Morel (75. Ribas), Dijakabi, Nkulu, Gonalon, Korne, Toliso, Valbuena (77. Gezal), Fakir, Lakazet.

AJAKS: Onana, Sančez, De Liht, Firgever, Feltman (64. Tete), Klasen, Šene (58. De Bek), Zijeh, Traore, Dolberg, Junes (82. Klajvert).

MANČESTER JUNAJTED – SELTA 1:1 (prvi meč 1:0)

Strelci: Felaini u 17. za Mančester, a Ronkalja u 86. minutu za Seltu. Stadion: Old Traford. Sudija: Ovidiju Hategan (Rumunija). Žuti kartoni: Blind, Erera (Mančester), Aspas, Kabral (Selta). Crveni kartoni: Bejli (Mančester), Ronkalja (Selta) u 88. minutu.

MANČESTER: Romero, Darmijan, Valensija, Bejli, Blind, Erera, Felaini, Pogba, Lingard (89. Runi), Miktarijan (77. Karik), Rašford (89. Smoling).

SELTA: Alvarez, Melo, Kabral, Ronkalja, Džoni, Radoja (68. Bongonda), Vas (46. Hozabed), Sisto (80. Buve), Gvideti, Aspas.

LEGENDA OPLELA PO MURINJU I BIVŠEM KLUBU: Treba da ih je SRAMOTA! (FOTO)

Finale Lige Evrope igra se 27. maja u švedskom Stokholmu.