LIGA EVROPE: Noć ČUDESNIH preokreta, Srbi bez polufinala (VIDEO+FOTO)

12.04.2018. 23:01
Dušan Basta
Dušan Basta / Izvor: Reuters

Utakmice za infarkt.

Poznati su svi polufinalisti Lige Evrope, to su Salcburg, Marselj, Arsenal i Atletiko Madrid. Salcburg je spektakularnim preokretom i pobedom 4:1 eliminisao Lacio Sergeja Milinkovića-Savića i Dušana Baste, Sporting Radosava Petrovića je pobedio Atletiko, ali je dalje prošao klub iz Madrida, CSKA je bio blizu čuda, ali se Arsenal ipak u finišu provukao u polufinale, dok je Marselj uspeo da velikim preokretom pobedi 5:2 i eliminiše Lajpcig, klub koji je bio otkrovenje u ovoj evropskoj sezoni.

POSLE ISTUPANJA PANATINAIKOSA: Evroliga donela REVOLUCIONARNU odluku! (FOTO)

Besni Bufon je najstrašnije vređao sudiju, a onda mu se prišunjao Ronaldo! O njegovom potezu bruji planeta (VIDEO)

CSKA je bio nadomak čuda, vodio je 2:0 protiv Arsenala, ali su Tobdžije ipak uspele da stignu do gola koji je rešio dvomeč. Golovima Čalova i Nababkina posle odbitaka Armejci su stigli na gol od plasmana u polufinale, ali je Deni Velbek golom posle odličnog duplog pasa sa Mohamedom Elnenijem rešio sve dileme oko toga ko će u polufinale, a Remzi je golom u nadoknadu stavio tačku.

BRUKA I SRAMOTA! Himna Bože pravde IZVIŽDANA usred Srbije! (VIDEO)

Sporting je minimalno pobedio Atletiko u Lisabonu, ali to je bilo nedovoljno za plasman u polufinale. Pobedu Sportingu je doneo Fredi Montero, ali je Lavovima nedostajao drugi gol. Radosav Petrović je igrao za Sporting od 26. minuta, kad je zamenio povređenog Žeremija Matjea. Za Atletiko je ceo meč odigrao Raćin nekadašnji saigrač iz Partizana Stefan Savić. Meč u Lisabonu sudio je srpski sudija Milorad Mažić koji je odlično odradio posao.

ŽREB KVALIFIKACIJA ZA EP 2020: Orlovima u goste stiže NAJLJUĆI rival (FOTO)

Salcburg je čudesnim preokretom u kom je postigao četiri gola za 20 minuta pobedio lacio i plasirao se u Lacio je poveo u 55. minutu golom najboljeg strelca ekipe Ćira Imobilea, a već u sledećem minutu izjednačio je Munas Dabur. Domaćin je imao fenomenalnu šansu u 66. minutu, ali je Šlager pogodio stativu. Salburgu se inicijativa ipak isplatila, za samo dva minuta domaćin je postigao dva gola. Prvo je hajdara bio strelac sa više od 20 metara, a zatim je Hvang povećao na 3:1, što je bio rezultat koji je odveo domaćina Srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić je igrao do 69. minuta, dok je Dušan Basta bio na terenu do 60. minuta.

VELIKA POBEDA HOKEJAŠA: Oklopnici Srbije bolji od Hrvatske (FOTO)

MA, KAKAV BEN: Evo koga se u Partizanu najviše PLAŠE pred VEČITI DERBI (FOTO)

NBA BOMBA! Srbin preuzima trenersku palicu u OVOJ franšizi! (FOTO)

Spektakularan meč viđen je na Velodromu u Marselju. Gosti iz Lajpciga su golom Brume poveli već u 2. minutu, ali je samo 17. minuta kasnije bilo 3:1 za domaćina, koji je tim rezultatom prolazio dalje. Ogastan je u 56. minutu smanjio na 2:3, što je bio rezultat koji je Lajpcig vodio dalje. Domaćin uzvraća samo četiri minuta kasnije, najbolji igrač utakmice Dimitri Paje povećava na 4:2. U nadoknadi, kad je golman Lajpciga došao pred gol domaćina, sevnula je kontra Marselja za konačnih 5:2.