109.3752

LIGA EVROPE: Zvezdi bod na startu, BATE tvrd orah (VIDEO+GALERIJA)

14.09.2017. 22:59
Utakmica odigrana na stadionu Rajko Mitić.

Crvena zvezda je remijem kod kuće protiv ekipe BATE (1:1) počela takmičenje u H grupi Lige Evrope. Zvezda je posle 10 godina odigrala meč grupne faze nekog evropskog takmičenja i uspela je da povede, ali je iskusna ekipa gostiju umela da kazni grešku odbrane domaćina. Imajući u vidu da su gosti dva puta pogađali prečku, remi nije loš rezultat za Zvezdu koja takođe može da žali zbog neiskorišćene šanse radonjića u 38. minutu. Za Zvezdu je najvažnije da zbog gubitka dva boda na startu takmičenja nije izgubila šanse za prolaz jer ima još mnogo da se igra.

NEMA DELIJE KOJI SE NIJE NAJEŽIO: Mušema se tresla, Marakana je grmela (VIDEO)

LIGA EVROPE: Partizanu VELIKI bod u Bernu, Stojković BRILJIRAO na golu (VIDEO+GALERIJA)

IGRAČI PARTIZANA POMEŠANIH OSEĆANJA: Tužni zbog rezultata, a srećni zbog OVOG DETALJA (FOTO)

U prvom poluvremenu najbolju šansu na utakmici imao je BATE, u 11. minutu, kad je prečku posle kontranapada gostiju pogodio Mirko Ivanić. Zvezda je u prvom delu igre više držala loptu i kontrolisala igru na sredini terena, a najbolju šansu imala je u 38. minutu, kad je Nemanja radonjić iskosa sa ivice šesnaesterca poslalo projektil ga golu gostiju, ali je lopta prohujala iznad prečke.

LAZIĆ PRELOMIO: Ne vraćam se u Beograd (FOTO)

Zvezda je konačno povela u 54. minutu, upravo preko Radonjića. Slavoljub Srnić je završio pola posla, odlično je centrirao sa desne strane, pa Nemanji Radonjiću nije bilo teško da postigne gol i tako nastavi golgetersku seriju u evropskim mečevima na Marakani ove sezone.

OSVOJIO ČAK I HRVATE: Srbin pobrao simpatije svih na Evrobasketu, a evo o kome je reč (FOTO)

SALE OTVORIO DUŠU: Zbog OVOG igrača smo postali TIM, a znam koga ću da šutnem u ZADNJICU (FOTO)

Posle gola Zvezde, BATE je zaigrao mnogo ofanzivnije, a mogao je do izjednačenja već u 65. minutu, ali je Gordejčuk iskosa sa sedam metara pogodio prečku. Bila je to najava onoga što je usledilo u 72. minutu. Rezervista Signevič je lako matirao Borjana, udarcem glavom iz neposredne blizine. Aistent je bio Mirko Ivanić, nekadašnji član Vojvodine.

NE PAMTI SE OVAKVA DOMINACIJA: Nećete verovati kad vidite rezultat prvog polufinalnog meča (FOTO)

CRVENA ZVEZDA - BATE 1:1

STRELCI: Radonjić u 54. za Crvenu zvezdu, a Signevič u 72. minutu za BATE. STADION: Rajko Mitić u Beogradu. GLEDALACA: 40.284. SUDIJA: Jevhen Aranovskij (Ukrajina). ŽUTI KARTONI: Savić, Kanga (Crvena zvezda), Milunović, Rodionov, Signevič (BATE).

ZVEZDA: Borjan, Stojković, Le Talek, Savić, Rodić, Donald, Krstičić (od 89. Milijaš), Radonjić (od 71. Rikardinjo), Kanga, Srnić (od 77. Pešić), Boaći.

BATE: Šerbitski, Rios, Gaidučik, Milunović, Poljakov, Dragun, Volodko (od 60. Signevič), Staševič (od 83. Volodko), Ivanić, Gordejčuk, Rodionov (od 75. Baga).

TVITER GORI: Grobari i dižu u nebesa i kritikuju, ali fora sa LEGENDOM je pobedila (FOTO)