MENIG PREKINUO USPAVANKU: Partizan stekao prednost u Pragu

17.02.2022. 20:03 17:13
Kvinsi Menig

Sjajan rezultat.

Fudbaleri Partizana savladali su Spartu u Pragu (1:0) u prvom meču 1/16 finala Lige konferencija.

VELIKI NAPREDAK SRPSKOG SPORTA: Rekordan broj medalja, najuspešniji rezultati u istoriji I TO NIJE SVE

(SASTAVI) STANOJEVIĆ IZNENADIO NA ŠTOPERU: Protiv Čeha izvodi tim koji je IZUZETNO UIGRAN

CRNO-BELI U PRAGU: Evo koje televizije prenose duel Sparta - Partizan

Izabranici Aleksandra Stanojevića stekli su kapitalnu prednost na gostovanju u Pragu, pred revanš na svom stadionu.

Prvu priliku na meču imao je Partizan, Marković je šutirao iskosa sa desne strane, ali je Kolec odbio loptu u polje. Nedugo zatim zapretio je i Menig, ali je ponovo čuvar mreže bio na visini zadatka. Od desetog minuta kreće ofanzivnija igra domaćina. Najizgledniju šansu u prvom delu je imao Hanko, čiji je udarac glavom odlično zasutavio Popović.

U 13. minutu je usledila još jedna ozbiljna prilika pred golom Partizana, Harabec je pokušao, ali je njegov udarac sa gol linije izbacio Urošević. Isti igrač je zapretio i nekoliko minuta kasnije, ovoga puta iz slobodnog udarca, ali je bio neprecizan

Do kraja poluvremena nije bilo mnogo uzbuđenja, događanja su bila na sredini terena, bez previše pokušaja.

Liga konferencija, 1/16 finala

Sparta – Partizan 0:1 (0:0)

Strelac: Menig 78

Sudije: Ekberg, Kulum, Klajver

Stadion: Letna

Sparta: Kolec, Sukomel, Vitik, Čelustka (od 79. Panak), Hanko, Saček, Pavelka, Harabec (od 56. Haraslin) - Pešek (od 66. Krejči), Hložek, Čvančara (od 66. Dockal)

Partizan: Popović, Miljković (od 58. Lutovac), Vujačić, Miletić, Urošević, Zdjelar, Jojić, Natho (od 46. Jevtović), Marković (od 63. Jović), Menig (od 83. Terzić), Rikardo (od 63. Milovanović)

U nastavku utakmice prava uspavanka, bez mnogo šansi na obe strane. Sve do 78. minuta i momenta inspiracije Saše Zdjelara. Fenomenalnim pasom preko celog terena je izbacio Kvinsija Meniga ispred gola Koleca, Holanđanin je lobom prevario čuvara mreža i doneo Partizanu značajnu prednost pred revanš u Humskoj.

Treba istaći i priliku Jojića neposredno posle gola, ali nije se snašao pred golom domaćih. Sparta je imala u nadoknadi vremena izglednu šansu posle kornera, ipak gosti su imali sreće u ovoj situaciji.

Revanš se igra 24. februara na stadionu Partizana.

Čitav tok meča mogli ste pratiti uživo na sajtu SrbijaDanas.

Kraj meča. Sparta - Partizan 0:1

90. minut
Meč je produžen za četiri minuta. Veliku priliku je imala Sparta posle kornera, dva igrača su zakasnila na drugoj stativi. Sreća za Partizan.

84. minut
Kolosalna prilika za Partizan. Jojić je bio sam pred golom Koleca, ali je šutirao pravu u golmana domaćih.

83. minut
Iz igre izlazi strelac gola, a na terenu je Terzić.

78. minut
GOOOOOOOL! Menig je strelac, fenomenalan pas Zdjelara preko celog terena.

73. minut
Zaista jako nezanimljiv nastavak ovog meča. Čini se da su i jedni i drugi zadovoljni trenutnim rezultatom.

66. minut
Dvostruka promena i u Sparti. Na terenu su Krejči i Dočkal, meč su završili Pešek i Čvančara.

63. minut
Mogla je ovo biti izgledna prilika za Partizan, ali je kasnio pas na bok, pa se Marković našao u ofsajd poziciji. Dvostruka promena u redovima gostiju, iz igre su izašli Marković i Rikardo, dok će poslednji pola sata odigrati Milovanović i Jović.

58. minut
Promena i kod crno-belih, Lutovac je u igri umesto Miljkovića.

56. minut
Izmena u Sparti. Na terenu je Haraslin, iz igre izlazi Harabec.

FK Partizan
FK Partizan

51. minut
Miran početak nastavka, za sada bez uzbuđenja.

46. minut
Iz igre je izašao Natho, na terenu je Jevtović.

Počelo je drugo poluvreme.

45. minut
Završen je prvi deo igre. Sparta - Partizan 0:0.

41. minut
Partizan lagano odbija svaki pokušaj domaćina. Odlično stoje u odbrani gosti.

34. minut
Trenutno bez mnogo uzbuđenja u Pragu. Sve se odigrava na sredini terena.

28. minut
Lazar Marković je šutirao sa nekih 30 metara, međutim bio je jako neprecizan.

22. minut
Period malo slabijeg tempa, posle uvodnih prilika na obe strane.

15. minut
Uuuuh ovo je bilo blizu. Harabec je zapretio iz slobodnog udarca, njegov pokušaj prošao tik pored stative Popovića.

13. minut
Još jedna opasna situacija pred golom Partizana, Harabec je bio u prilici, ali je njegov udarac sa gol linije izbacio Urošević.

10. minut
Prva velika prilika na meču. U šansi je bio Hanko, dočekao je loptu na drugoj stativi, šutirao glavom, ali je odlično reagovao Popović.