LIGA NACIJA: Srbija posle preokreta došla do bodova

22.09.2023. 17:24
Jelena Čanković
Jelena Čanković / Izvor: MN Press

Važan trijumf.

Ženska fudbalska reprezentacije Srbije je savladala Ukrajinu sa 2:1 u meču prvog kola Lige nacija.

LJUBIMAC DELIJA PONOVO U ZVEZDI: Spreman za predan rad i novi početak

GROBARI OPKOLILI PANČEVO: Navijačima Partizana se vratila vera, fotografije to potvrđuju (FOTO)

OD DANAS I ZVANIČNO: Julijan Nagelsman najmlađi selektor u istoriji Nemačke

Ukrajina je Srbiji bila domaćin u Poljskoj, a srpske fudbalerke su zasluženo došle do pobede u prvom meču u Ligi nacija koja se igra tek od ove sezone.

Jedinu grešku su napravile igračice Srbije u 20. minutu, a to je golom kaznila Olja Ovdjačuk.

Nisu srpske fudbalerke odustajale, imala je Jovana Damnjanović do kraja poluvremena još dve izgledne prilike, ali se na gol za izjednačenje čekalo do 64. minuta kada je Jelena Čanković pokazala je koliko ima precizan udarac i donela je Srbiji izjendačenje.

Zatim je usledio i potpuni preokret. Fenomenalno je Čanković izvela korner u 78. minutu, a Nevenu Damjanović je glavom postigla gol za 2:1.