18°C
26.04.2024.
117.1527
109.2537

LIGA NACIJA: Penal, VAR, pa PREOKRET! Holandija srušila Englesku za FINALE sa Portugalcima

06.06.2019. 23:46
Englesk
Englesk / Izvor: Reuters

Žestoka borba u Gimaraešu.

U finalu plej-ofa Lige "A", u okviru Lige nacija, igraće reprezentacije Portugalije i Holandije.

Holanđani su posle produžetka savladali Englesku sa 3:1 (1:1) i boriće se sa evropskim šampionima za osvajanje prvog pehara u ovom takmičenju.

ŠEVČENKO IMA PORUKU ZA JOVIĆA: Selektor Ukrajine OTKRIO koja su tri igrača Srbije najveća OPASNOST!

DIJAMANTSKA LIGA: U Rimu nije bio Ivanin Dan, ali je Španovićeva ispunila ZADATAK! Srpska rekorderka ŠESTA!

UOČI DUELA U UKRAJINI: Krstajić nije hteo da priča o napadačima, ali je rekao ime jednog SIGURNOG startera

Uspavanku u prvih pola časa, prekinuo je najzanimljiviji detalj od starta meča. Igrao se 30. minut kada je najtraženiji defanzivac Evrope Matijas de Liht faulirao u šesnaestercu Markusa Rašforda, pa je sudija Turpan pokazao na penal u korist Engleske.

Isti igrač bio je siguran izvođač najstrože kazne, poslavši golmana Silesena u jednu, a loptu u drugu stranu, za vođstvo Gordog Albiona.

Nije mogao bolje da se iskupi De Liht za skrivljen jedanaesterac kod vođstva Engleza, nego što je to učinio u 73. minutu. Posle kornera Depaja, fudbaler Ajaksa najviše je skočio u šesnaestercu, iskoristio fizičke predispozicije u odnosu na defanzivce iz Sautgejtovog tima i udarcem glavom vratio rezultat na egal - 1:1.

U finišu - drama. Englezi su postigli gol u 83. minutu preko Džesija Lingarda. Usledila je radost Gordog Albiona, da bi na intervenciju sudije Turpina i posle odgledanog VAR-a ustanovljeno da je strelac gola bio u ofsajdu! Tako je Francuz poništio pogodak igrača Mančester junajteda i odveo meč u produžetak.

SEDAM GODINA NE MENJA SREDINU: Bivši defanzivac Zvezde POTPISAO ugovor!

MILOJEVIĆ GA JE ŽELEO U ZVEZDI: Ljubimac GROBARA umešao PRSTE i uzeo ga! (VIDEO+FOTO)

Dodatnih pola sata igre u potpunosti je pripalo Holanđanima. Lale su došle do vođstva sredinom prvog produžetka posle nespretne intervncije defanzivca Mančester sitiija, Kajla Vokera koji je  zatresao sopstevenu mrežu. Konačan rezultat postavio je Kvinsi Promes u 114. minutu posle još jedne katastrofalne intervencije odbrane Engleza.

Finalni meč igraće se na stadionu "Dragao" u nedelju od 20.45.

HOLANDIJA - ENGLESKA 3:1 (1:1, 1:0)

STADION: Alfonso Enrikeš u Gimaraešu.

SUDIJA: Klemen Turpan (Francuska)

STRELCI: De Liht 73, Voker 97 (auto gol), Promes 114 - Rašford penal 30.

ŽUTI KARTONI: De Liht, Damfris (Holandija), Kejn (Engleska)

HOLANDIJA: Silesen, Damfris, De Liht, Van Dajk, Blind, De Ron (68. Van de Bek), De Jong (114 Strotman), Vajnaldum, Bergvajn, Depaj, Babel (68. Promes).

ENGLESKA: Pikford, Voker, Stouns, Megvajer, Čilvel, Rajs (106 Ali), Delf (78. Henderson), Barkli, Sančo (61. Lingard), Rašford (46. Kejn), Sterling.

Pogledajte kako izgleda Kristina Janjić, izabranica srpskog reprezentativca Aleksandra Mitrovića.