LIGA ŠAMPIONA: Šok u Dortmundu, NEMILOSRDNI Mbape (VIDEO+FOTO)

12.04.2017. 20:38
FK Monako
FK Monako / Izvor: Reuters

Utakmica Borusija - Monako u senci terorističkog napada.

Šok u Dortmundu! Monako je pobedio Borusiju (3:2) u spektakularnoj prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona i stekao velike izglede za prolaz među četiri najbolje u Evropi!

BARTRA OPERISAN: Ovo je NJEGOVA prva fotografija iz bolnice (FOTO)

PRELOMIO: Zvali su ga ČEKIĆARI, Jokanov odgovor ŠOKIRAO sve u Vest Hemu (FOTO)

Gosti su imali šansu da povedu već u 17. minutu. Papadopulos je neoprezno startovao u svom šesnaestercu i sudija Orsato pokazao je na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Fabinjo i šutirao pored stative!

Što nije tada pošlo za nogom Kneževima, ispravili su 120 sekundi kasnije: posle odličnog dodavanja Tomasa Lemara, najbolje se snašao Kilijan Mbape i iz blizine savladao golmana Burkija. Gol je postignut iz ofsajd pozicije, ali sudija iz Italije nije promenio odluku i pokazao je na centar - 0:1.

ZVEZDA I LE TALEK JEDNOGLASNI: Srcem uz Dortmund (FOTO)

U 31. minutu Dortmund je bio blizu izjednačenja. Matijas Ginter je sjajno uposlio Šinđija Kagavu, koji je u šesnaestercu sa nekoliko centimetara šutirao pored stative.

Surovi Francuzi nisu imali milosti, pa su kiks Nemaca uspeli da kazne. Samo nekoliko trenutaka potom, posle ubačene lopte Sven Bender je u duelu sa Radamelom Falkaom tražio faul, u nameri da izbije loptu neoprezno je intervenisao i glavom postigao autogol za nedostižnih 0:2.

Tračak nade Borusiji vratio se u 57. minutu. Japanac Kagava je sve uradio kako treba, oslobodio se čuvara i asistirao Dembeleu, koji nije propustio da odbitak iz blizine sprovede u mrežu i smanji na 1:2.

Sve snove im je ipak srušio Kilijan Mbape. U 79. minutu iskoristio je poklon zadnje linije, pogrešno vraćenu loptu unazad, i strahovitim šutem nadomak kaznenog prostora postigao sjajan gol - 1:3.

Nije prošlo dugo, a opet se zatresla mreža gostiju. Šinđi Kagava je bio najprisebniji, posle nove greške u odbrani Kneževa i najavio mogućnost da domaćin izbegne poraz. Moglo je i to da se dogodi, u prvom minutu sudijske nadoknade: nastala je gužva u šesnaestercu gostiju, ali je Dembele loše odreagovao posle kornera i udarcem glavom prebacio prečku.

Bio je to poslednji trzaj Borusije, Kneževi su sa velikom prednošću ušli u revanš na tlu Francuske.

BORUSIJA - MONAKO 2:3 (0:2)

STRELCI: Dembele u 57. i Kagava u 84. za Borusiju, a Mbape u 19. i 79. i Bender ag u 35. minutu za Monako. STADION: Signal Iduna Park. GLEDALACA: 65.849. SUDIJA: Danijele Orsato (Italija). ŽUTI KARTONI: Papastopulos, Ginter, Lemar (Borusija), Džemerson, Dirar, Subašić (Monako).

BORUSIJA: Burki, Bender (46. Sahin), Ginter, Papastopulos, Šmelcer (46. Pulišić), Vejgl, Pišček, Kagava, Dembele, Gerero, Obamejang.

MONAKO: Subašić, Ture, Glik, Džemerson, Ragi, Silva (66. Dirar), Lemar, Fabinjo, Mutinjo, Mbape, Falkao (85. Germejn).