NEMILOSRDAN PREMA BIVŠEM KLUBU: Brutalni Salah UNIŠTIO Vučicu! Roma izbegla KATASTROFU! (VIDEO+FOTO)

24.04.2018. 22:37
Mohamed Salah
Mohamed Salah / Izvor: Reuters

Liverpul pred plasmanom u finale Lige šampiona.

Fudbaleri Liverpula deklasirali su u prvom meču polufinala Lige šampiona ekipu Rome sa 5:2 i sa velikim kapitalom putuju na revanš u Rim. Pobeda je mogla da bude i ubedljivija, ali su Rimljani u finišu susreta, sa dva pogotka stekli nadu da mogu pred svojim navijačima da eliminišu engleskog predstavnika.

Ukoliko se pobednik elitnog takmičenja iz 2005. godine plasira u finale, ime Mohameda Salaha biće ispisano velikim slovima u istoriji Redsa. Sjajni Egipćanin je bio dvostruki strelac i asistent, kod trećeg i četvrtog gola Manea, odnosno, Firminja. Potezima u 36. i 45. minutu junak Enfilda je pokazao zašto bi na predstojećem Mondijalu mogao da pomuti slavu najboljih fudbalera današnjice Kristijana Ronalda i Lea Mesija.

EP U ENGLESKOJ: Selektor odredio konačni spisak (FOTO)

BEZ NJEGA NE BI BILO NI BARIJA: Kako je čovek OSUĐEN NA ROBIJU pomogao Zvezdi da postane šampion Evrope...

Od samog starta, viđena su uzbuđenja. Već u 5. minutu Liverpul je mogao da povede. Firminjo je odlično umakao odbrani, prihvativši dodavanje od Salaha, a zatim šutirao neprecizno po zemlji pored stative. Mahaču jeispala zastavica, pa nije mogao da signalizira nedozvoljenu poziciju, ali je, doduše, sa zakasnelom intervencijom, pokazao ofsajd poziciju Brazilca.

Najbolju šansu da donese vođstvo Vučici imao je kapiten Srbije Aleksandar Kolarov. U 18. minutu vođa Orlova je raspalio po lopti iz koraka, sa preko 25 metara i, samo zahvaljujući reakciji Karijusa lopta se odbila od prečke u polje.

GROBARIMA I DALJE NEDOSTAJE: Bivši trener Partizana dobio veliko priznanje (FOTO)

Sjajnu priliku imao je Liverpul u 28. minutu. Zakasnio je Manolas sa reakcijom da interveniše ispred Manea, fudbaler domaćih ga je pretrčao kao na treningu i stuštio se ka kaznenom prostoru, a zatim šutirao neprecizno. Već u sledećem napadu Senegalac je opet mogao da se proslavi, međutim, posle odličnog dodavanja sa „penaltika“, poslao je loptu nebu pod oblake.

Uspeli su Crveni u 34. minutu da zatresu mrežu Vučice, učinio je to Mane na ubacivanje Robertsona, ali je najveća opasnost za Romu u tim trenucima bio u ofsajdu.

Odmah u sledećem napadu Mohamed Salah je doveo u vođstvo Liverpul. Na isteku 36. minuta Strotman je pogrešio na sredini terena, lopta je u šesnaestercu došla Mohamedu Salahu, koji je majstorski preciznim udarcem od prečku pogodio samu gornju mrežicu golmana Alisona - 1:0. Koliko je veliki profesionalac, Egipćanin je pokazao tom prilikom, ne želeći da slavi pogodak protiv bivšeg kluba.

Za samo devet minuta, najbolji igrač Premijer lige dva puta je ujeo bivši klub za srce. Kada se čekao kraj prvog poluvremena, sevnula je kontra domaćih. Mohamed Salah se fantastično oslobodio igrača Rome, ušao u šesnaesterac, a potom maestralno poslao loptu iza Alisonovih leđa. Kao i kod prvog gola, Egipćanin nije želeo da se raduje, ali su zato ostali saigrači skočili na leđa junaku Enfilda - 2:0.

Kako su počeli fudbaleri Liverpula, tako su i nastavili u drugom poluvremenu. Iz prve ozbiljne prilike, u 56. minutu mreža Vučice ponovo se zatresla, a "najveći krivac" je ponovo bio neuhvatljivi Salah. Njegov prodor po boku završio je ubačajem u šesnaesterac Sadio Maneu, kome nije bilo teško da iz prve nadmudri Alisona i nastavi "teror" nad nemoćnim igračima Rome - 3:0.

Još domaći navijači nisu prestali sa proslavom trećeg pogotka, a usledio je četvrti! Šest minuta kasnije, neverovatni Salah je ponovo asistirao, briljantan potez ispratio je Firminjo i iz blizine doneo ubedljivih - 4:0.

Firminjo je svojim drugim golom u 69. minutu, posle centaršuta Milnera iz kornera, potvrdio potpuni debakl Rome i, praktično, već posle prvog meča promovisao Liverpul u prvog finalistu Lige šampiona.

Kada je u 75. minutu menadžer Crvenih Jirgen Klop izveo Salaha iz igre i na teren poslao Ingsa, ceo Enfild je ustao na noge da pozdravi najboljeg igrača u ovom meču.

Uspeli su gosti da postignu počasni gol u 81. minutu, učinio je to Edin Džeko, posle centaršuta Najngolana, ali se reprezentativac BiH nije preterano radovao, posle očajnog izdanja svog tima - 5:1.

Ludilo na Enfildu nastavljeno je samo tri minuta kasnije. Roma je iznudila penal, posle igranja rukom u šesnaestercu Milnera. Odgovornost je preuzeo Peroti i u 86. preciznim šutem vratio kakvu-takvu šansu Romi u revanšu - 5:2.

Italijani, ipak, nisu uspeli da postignu treći pogodak, iako su bili blizu njega, pa će za dve nedelje imati (ne)moguć zadatak da nadoknade blamažu iz Engleske.

LIVERPUL - ROMA 5:2 (2:0)

STRELCI: Salah u 36. 45+1. Mane u 56. Firminjo 62. i 69. za Liverpul, a Džeko u 81. minutu za Romu.

STADION: Enfild Roud.

SUDIJA: Feliks Brih (Nemačka)

ŽUTI KARTONI: Aleks Arnold, Lovren, Milner, Henderson (Liverpul), Žesus, Facio (Roma)

LIVERPUL: Karijus - Robertson, Van Dajk, Lovren, Arnold Aleksander - Milner, Henderson, Okslajd Čembrlen (18. Vijnaldum) - Mane, Firminjo (90. Klavan), Salah (75. Ings).

ROMA: Alison - Facio, Manolas, Žesus (67. Peroti) - Kolarov, Florenci, De Rosi (67. Gonalons), Strotman - Under (46. Šik), Najgolan - Džeko.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.