15°C
29.04.2024.
117.1527
109.2537

NAJGORI KOŠMAR: Tadić ZBOG OVOGA isključen u najtežem evropskom porazu Ajaksa (VIDEO+FOTO)

04.10.2022. 20:37 15:53
Dušan Tadić
Dušan Tadić / Izvor: Profimedia

Odigrani prvi mečevi treće runde elitnog takmičenja.

Dušan Tadić neće po dobrom upamtiti meč trećeg kola Lige šampiona protiv Napolija. Kapitten Ajaksa poražen je sa “kopljanicima” od Napolija sa 6:1 na svom terenu, a lider reprezentacije Srbije dobio je crveni karton u 73. minutu.

PRIJATELJICA SVE OTKRILA: Evo gde će Mesi igrati sledeće sezone

NEMA GLEDANJA SVETSKOG PRVENSTVA: Francuski gradovi bojkotuju Mondijal u Kataru

DUGO GA NIJE BILO: Solskjer se vraća u Premijer ligu (FOTO)

Tadić je prvi put opomenut u finišu prvog poluvremena, a onda je morao da napusti teren zbog jačeg rvačkog zahvata u predelu vrata nad fudbalerom Napolija Elmasom. Bio je to prevremeni kraj utakmice za Tadića, a slavni klub iz Ajaksa je na kraju doživeo najteži evropski poraz u klupskoj istoriji.

Golove za Napoli su postigli Raspadori (dva), Di Lorenco, Zjelinski, Kvarackelia i Simeone. Zanimljivo, Ajaks je vodio pogotkom Kudusa, ali je onda usledio klasični brodolom začinjen isključenjem Tadića.

U drugom meču A grupe Liverpul je bio siguran u ostrvskom derbiju protiv Glazgov Rendžersa 2:0 golovima Aleksandera-Aronlda i Salaha iz penala.

Fudbaleri Bajern Minhena ubedljivo su savladali Viktoriju Plzen 5:0 (3:0) u meču trećeg kola C grupe Lige šampiona.

Bavarci su rešili pitanje pobednika  već u prvoj poolovini prvog dela igre. Goste iz Češke je načeo Sane u 7, a niz su nastavili Gnabri u 13. i Mane, prvim golom u Ligi šampiona u dresu Bajerna, u 21. minutu.

Domaćin je nastavio da napada i u drugom poluvremenu,a kao plod tako ofanzivne igre bili su golovi Sanea i Čupo-Motinga u ranoj fazi nastavka meča (50 i 59. minut).

Utakmica trećeg kola grupe D između Olimpika iz Marseja i Sportinga kasnila je sa početkom više od 20 minuta zato što fudbaleri kluba iz Lisabona nisu na vreme stigli na stadion "Velodrom".

Francuski mediji naveli su da su fudbaleri Sportinga kasno doputovali u Marsej, a onda zbog gužve u saobraćaju nisu na vreme stigli na stadion "Velodrom".

Domaćin je slavio sa 4:1 (3:1), iako su gosti vodili ranim golom Trinkaa u prvom minutu. Međutim, francuski tim je preokrenuo rezultat pogocima Sančeza u 13. i Harita u 16. minutu. Sve je rešeno psole crvenog kartoina igrača Sportinga Adana sredinom prvog dela igre. Marsej je povećao prednost preko Balerdija (28) i Mbambe (84) za konačnih 4:1.

Inter je u derbiju večeri savladao Barselonu sa 1:0 golom Hakana Čalhanoglua u nadoknadi vremena prvog poluvremena. Gosti su svim silama napadali u nastavku meča, ali je mreža domaćina ostala netaknuta.