LIGA ŠAMPIONA: I dalje živi san da Hari Kejn može uzeti trofej

05.03.2024. 22:52
Hari Kejn
Hari Kejn / Izvor: Reuters

U Rimu je bilo 1:0.

Fudbaleri Bajerna su na svom terenu u revanšu osmine finala Lige šampiona savladali Lacio sa 3:0. Prvi meč u Rimu, završen je rezultatom 1:0, tako da su Bavarci ušli među osam najboljih u Evropi.

Mitrović i Milinković Savić idu ka kontinentalnoj tituliFK Al Hilal

Mitrović i Milinković Savić idu ka kontinentalnoj tituli

PONIŠTIO JE GOL REALU, ALI ZAŽALIĆE: Dugo ga nećemo gledati na fudbalskim terenimaHezus Hil Mancano

Portugal može da osvoji EVRO, ali samo ako ne bude igrao RonaldoKristijano Ronaldo

Portugal može da osvoji EVRO, ali samo ako ne bude igrao Ronaldo

Čekalo se do 38. minuta na prvi gol. Aleksandar Pavlović je poslao loptu ka petercu rivala, Tomas Miler je glavom vratio u srce šesnaesterca, tamo Rafael Gereiro nije uspeo da je zahvati, ali jeste Hari Kejn koji je u tom trenu anulirao prednost Lacija iz prvog meča.

Činilo se da će na odmor otići izjednačeni u ukupnom skoru, ali u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena nakon kornera sa leve strane Ćiro Imobile nije uspeo najbolje interveniše. Odbio jwe loptu pravo na volej Matijasu De Lihtu, a u petercu Lacija sjajno je reagovao Tomas Miler i skrenuo loptu u mrežu za 2:0.

Nisu se tu Bavarci zaustavili. Podigli su prednost na 3:0 u 66. minutu. Strelac je bio verovatno jedan od najmotivisanijih ljudi u Bajernu - Hari Kejn. Poznato je da Englez do sada nije osvojio nijedan trofej u karijeri, a ove sezone mu je verovatno samo Liga šampiona šansa da dođe do premijerne titule u životu.