LIGA ŠAMPIONA: Barsa samlela Juve, goleade u Londonu i Glazgovu, sigurni Junajted i Bajern (FOTO)

12.09.2017. 23:16
Liga šampiona
Liga šampiona / Izvor: Reuters
Bez pogodaka u Rimu.

Mečevima u grupama A, B, C i D počela je nova sezona Lige šampiona. Prvo kolo u ove četiri grupe bilo jeveoma efikasno pošto je na osam mečeva postignuto 28 golova, a pogodaka nije bilo samo u Rimu gde su Roma i Atletiko iz Madrida odigrali nerešeno 0:0.

PORTUGALAC ŠOKIRAO MADRIĐANE: Evo gde Ronaldo hoće da ide iz Reala (VIDEO)

Počinje nikad jača Liga šampiona, nema šanse da pogodite sa koliko Srba (FOTO)

Derbi večeri igrao se na Nou Kmapu gde je Barselona pokazala da može i bez Nejmara pošto je sa 3:0 savladala prošlogodišnjeg finalistu Juventus. Mesi je sa dva pogotka bio najzaslužniji za slavlje Katalonaca, a prvi gol je postigao u 45. minutu, nekoliko trenutaka pred odlazak na odmor. Rakitić je povisio na 2:0 u 56. da bi Mesi stavio tačku na meč u 69. minutu. Takođe u D grupi Sporting je kao gost sa 3:2 pobedi Olimpijakos, a sve je rešio u prvom poluvremenu golovima Dumbije u 3, Martinsa u 11. i Fernandeza u 43. minutu. Domaćin je samo ublažio poraz u završnici golovima Pardoa u 90. i tri minuta kasnije.

Mančester Junajted je povratak u Ligu šampiona posle pauze proslavio sa ubedljivih 3:0 protiv Bazela u A grupi. Gosti iz Švajcarske nisu imali šta da traže na Old Trafordu, a načeo ih je Felaini u 38. minutu. Juanjted je otpor Bazela definitivno slomio u nastavku golom Lukakuka u 53. minutu dok je Ršaford u 84. samo soverio trijufm

U istoj grupi Benfika je dočekala CSKA i izgubila uprkos vođstvu. Andrija Živković odlično je asistirao Seferoviću u 50. minutu, ali je samo 13. minuta kasnije CSKA izjednači oiz penala posle igranja rukom Almeide. Precizan je bio Vitinjo, a u 71. je Zamaletinov postigao gol za potpuni preokret CSKA i tri boda.

U B grupi su favoriti opravdali taj status. Bajern je savladao Anderleht sa 3:0, a Bavarcima je posao olakšan u 11. minut kada je Kums skrivio penal i dobri crveni karton. Levandovski je bio siguran izvođač, da bi potom u drugom poluvremenu Alkantara u 65. i Kimih u 90. minutu dotukli goste iz Belgije. U Glazgovu se Pari Sen Žermen poigravao sa Seltikom pa je pukla ''petarda''. Nejmar i Mbape, dva najskuplja pojačanja ovog leta, postigli su golove u 19. i 34. minutu, a Kavani je u 40. iz penala rešio pitanje pobednika. Urugvajac je u 85. postigao drugi gol na utakmici, a bruku Seltika je kompletirao dva minuta ranije Lustiv autogolom.

U grupi C Roma je dočekala Atletiko Madrid, ali golova u meču koji je sudio Milorad Mažić nije bilo. Gosti su bili bolji rival, ali nisu uspeli da zatresu mrežu donaćina. Najbliži tome bili su u prvom poluvremenu kada je Kokeov šut Manolas izbacio sa gol linije. Nigez je u samoj završnici mogao da donese Atletiku sva tri boda, ali je njegov šut u 90+2. minutu odbranio Alison. Kao što se i očekivalo u drugom meču C grupe, Čelsi se poigravao sa Karabahom. Goste je načeo Pedro već u petom minutu, da bi Zapakosta povisio na 2:0 u 30. minutu što je bio rezultat prvog poluvremena. U nastavku je Aspilikueta bio precizan u 55. minutu, dok su Bakajoko i Bačuai pogađali u 71. i 75. minut. Katastrofu Karabaga potvrdio je autogolom Medvedev u 82. minutu.