LIGA ŠAMPIONA: Čudo NEVIĐENO u Barseloni, debakl Benfike bez Fejse (VIDEO)

08.03.2017. 22:48
MesiPSG
MesiPSG / Izvor: Reuters

Poznata imena polovine četvrtfinalista.

Barselona je napravila čudo neviđeno. Katalonci pobedili PSŽ 6:1 zahvaljujući tri postignuta gola u poslednjih pet minuta nadoknadili 0:4 iz prvog meča. Barselona je postala prva ekipa u istoriji Kupa/Lige šampiona koja je nadoknadila minus od četiri gola u nokaut fazi takmičenja. Borusija u Dortmundu deklasirala Benfiku 4:0 i plasirala se u četvrtfinale. Borusija i Barselona su se priključili Realu i Bajernu u četvrtfinalu.

Prvi put je shvatio: Miha je kupio ćerki poklon za 8. mart, ali je ove godine posebno uzbuđen (FOTO)

A da mu samo vidite frizuru: Bivši fudbaler Partizana na utakmici protiv Metalca (FOTO VEST)

Barselona je u 50. minutu imala 3:0 posle golova Suareza i Mesija iz penala i autogola Kurzave između, i delovalo je tad da može do čudesnog preokreta, ali je onda Kavani golom u 62. minutu (neposredno pre toga je pogodio i stativu), činilo se, rešio sve dileme oko četvrtfinaliste. Barseloni je u tom trenutku bila potrebna pobeda od 6:1 da bi prošla dalje. Kavani je zatim imao još jedan zicer, ali mu je u situaciji jedan na jedan Ter Štegen nogom odbranio udarac. Delovalo je nemoguće da Barselona može do čuda sve do 88. minuta, ali je Nejmar sa dva gola u tri minuta meč poslao u dramatičan finiš. Brazilac je prvo bio precizan iz slobodnog udarca, a zatim je realizovao drugi penal za Katalonce na utakmici. U petom minutu nadoknade Serhi Roberto je šestim golom za Katalonce bacio u trans sve navijače Barselone, a trener Luis Enrike je bio verovatno najsrećniji u karijeri.

Ključni igrač Zvezde van stroja: Crveno-beli desetkovani u Madridu (FOTO)

Vujoševiću nude selektorsku poziciju, a pričali su i sa bivšim Zvezdinim trenerom (FOTO)

Borusija je u Dortmundu ponizila Benfiku i pobedom 4:0 izborila plasman u četvrtfinale. Domaće je ka pobedi het-trikom predvodio Pjer-Emerik Obamejang. Benfika je bila očajna bez povređenog Ljubomira Fejse, dok je Andrija Živković igrao u poslednjih dvadesetak minuta za Orlove.

Nećete verovati gde je poznati srpski teniser završio sa suprugom na 8.mart (FOTO)

BARSELONA - PSŽ 6:1

STRELCI: Suarez u 3, Kurzava autogol u 40, Mesi u 50. iz penala i Nejmar u 88. i 90+1. iz penala i Serhi Roberto u 90+5.minutu za Barselonu, a Kavani u 62. minutu za PSŽ. STADION: Kamp Nou u Barseloni. GLEDALACA: 80.000. SUDIJA: Deniz Ajtekin (Nemačka).

BARSELONA: Ter Štegen, Maskerano, Pike, Umtiti, Rafinja (od 76. Serhi Roberto), Rakitić (od 84. Andre Gomeš), Buskets, Inijesta (od 65. Arda Turan), Mesi, Suarez, Nejmar.

PSŽ: Trap, Menije (od 90+. Krihovjak), Markinjos, Silva, Kurzava, Rabio, Matuidi, Lukas (od 55. Di Marija), Verati, Draksler (od 75. Orije), Kavani.

Borusija Dortmund - Benfika 4:0

STRELCI: Obamejang u 4. i 61. i 85. i Pulišić u 59. minutu. STADION: Zignal Iduna Park u Dortmundu. SUDIJA: Martin Etkinson (Engleska).

BORUSIJA: Burki, Durm, Pišček, Papastatopulos (od 88. Ginter), Bartra, Šmelcer, Kastro, Vigl, Dembele (od 81. Kagava), Obamejang (od 86. Šurle), Pulišić.

BENFIKA: Ederson, Semedo, Luisao, Lindelof, Eliseu, Samaris (od 74. Živković), Pici, Salvio (od 64. Žonas), Almeida, Mitroglu, Servi (od 82. Raul Himenez).

Rukometni večiti derbi imao prekid, šikljala krv na sve strane! (FOTO)