PRŠTALO NA ENFILDU: Spektakularan OKRŠAJ Liverpula i Svetaca! Het-trik Mesija! Preokret Intera (VIDEO+FOTO)

18.09.2018. 22:54
PSŽ
PSŽ / Izvor: Reuters

Odigrani preliminarni mečevi prvog kola elitnog takmičenja.

Ludilo je počelo! Utakmicama Barselona - PSV i Inter - Totenhem startovale su borbe u Ligi šampiona. Junak večeri bez dileme je i strelac prvog gola u sezoni 2018/2019 u elitnom takmičenju - Lionel Mesi.

Kapiten Katalonaca je simultankom srušio prvaka Holandije i gostima iz Ajndhovena "spakovao" tri komada u ubedljivom trijumfu domaćina od 4:0.

ŠOU NA MARAKANI: Dve lepotice i italijanska ''zver'' (VIDEO)

U GROTLU MARAKANE ČUJU SE ONI: Neočekivana pesma na našem najvećem stadionu (VIDEO)

MILOJEVIĆ ODREDIO: Zvezda sa OVIM timom napada Napoli! (FOTO)

POZNATI SU PO UZAVRELOJ ATMOSFERI: Otkriven broj gostujućih navijača koji će bodriti Napoli (FOTO)

Sa druge strane, velika drama viđena je na "Đuzepe Meaci". Inter je ugostio Totenhem, a gosti iz Londona su poveli preko Eriksena u 53. minutu.

Finiš Nero-Azura bio je spektakularan. Najpre je kapiten Mauro Ikardi na dodavanje Asamoe izjednačio, da bi Vekino u drugom minutu sudijske nadoknade vremena, posle dodavanja De Vrija postigao pobedonosni gol za 2:1.

Osim meča na Marakani, za navijače Zvezde najzanimljiviji je bio veliki derbi "C" grupe. Sastali su se Liverpul i PSŽ. Parižani su bili na ivici ambisa, pošto su Redsi u 36. minutu vodili sa 2:0 golovima Staridža i Milnera sa "bele tačke".

Sveci su uspeli do poluvremena da se vrate golom Munijea, da bi u nastavku Liverpul postigao još jedan u 58. minutu, ali im je poništen posle duge konsultacije arbitara.

To su Sveci umeli da iskoriste i u 83. minutu preko Kilijana Mbapea dođu do izjendačenja. Ipak, u samom finišu Firminjo je u drugom minutu sudijske nadoknade vremena matirao Areolu i doneo svom timu pobedu u ovom meču

Liverpul je igrao u sastavu: Alison, Robertson, Van Dijk, Gomez, Aleksander-Arnold, Henderson, Vijnaldum, Milner, Mane, Staridž, Salah.

PSŽ je izveo sledeći tim: Areola, Munije, Kimpembe, Silva, Bernat, Rabiot, Markinjos, Di Marija, Mbape, Kavani, Nejmar.

U narednom kolu Zvezda gostuje na Parku Prinčeva, dok se u još jednom zanimljivom duelu sastaju Napoli i Liverpul.

Zanimljivo je bilo u Gelzerkirhenu, gde je Šalke ugostio Porto. Gosti su imali dva penala, u 13. minutu Teles je promašio, a drugi Otavio pretvorio u gol za bod nemačkog predstavnika. Prethodno su domaći poveli preko Emboloa u 64. minutu.

Rezultatski preokret viđen je i u Kneževini. Monako je poveo protiv Atletika, da bi Madriđani golovima Košte i Himeneza stigli do bodova.