LIGA ŠAMPIONA: Levandovski ugasio Zvezdu, u Pireju sledi rat za evropsko proleće (FOTO)

26.11.2019. 20:30
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: Srbija Danas

Bavarci slavili ubedljivu pobedu na stadionu ''Rajko Mitić''.

Fudbaleri Bajerna iz Minhena ubedljivo su savladali Crvenu zvezdu na stadionu ''Rajko Mitić'' sa 6:0 (1:0) u petom kolu B grupe Lige šampiona. Ovim trijumfom Bajern je osigurao prvo mesto u grupi, dok će Crvena zvezda  u Pireju 11. decembra protiv Olimpijakosa igrati za treće mesto i evropsko proleće

UŽIVO ISPRED MARAKANE! Ludnica ispred TENKA pred početak meča! (VIDEO)

POLICIJA, GUŽVA I LAKA KONJICA! Evo šta je na CENTRU Marakane pred početak meča! (FOTO)

ZVEZDA IM KROJI SUDBINU: Bajern posle meča na Marakani kontaktira Poketina!

Bavarci su dominirali tokom celog meča, a glavni akter duela u Beogradu bio je fantastični Robert Levandovski koji je četiri puta zatresao mrežu Milana Borjana. Nemački šampion poveo je golom Gorecke u 14. minutu, da bi u drugom poluvremenu poljski reprezentativac torpedovao crveno-bele, a Toliso je stavio tačku u samoj završnici.

Crvena zvezda večeras od 21 čas dočekuje Bajern iz Minhena u petom kolu B grupe Lige šampiona na stadionu ''Rajko Mitić''. Crveno-beli su u Minhenu poraženi sa 3:0, a eventualni pozitivan rezultat večeras bio bi dobar korak u obezbeđivanju evropskog proleća pred poslednje kolo i meč protiv Olimpijakosa u Atini.

UŽIVO ISPRED MARAKANE! Ludnica ispred TENKA pred početak meča! (VIDEOŠampion Srbije i šampion Nemačke do sada su u evropskim takmičenjima odigrali šest utakmica, a Zvezda je ostvarila dva trijumfa i tri poraza dok je jedan meč završen nerešenim rezultatom, a ukupna gol razlika je 9:13. Naravno, svakako najvažnije utakmica bila je je ona u revašnu polufinala tadašnjeg Kupa šampiona koja je golom Augentalera završena 2:2 što je Zvezdi posle pobede od 2:1 u Minhenu bilo dovoljno za prolaz u finale gde je do krova Evrope stigla posle boljeg izvođenja penala protiv Olimpika iz Marseja.

Mušema
Mušema / Izvor: Srbija Danas

89. minut
0:6!!! Toliso koristi grešku Zvezdine odbrane i postiže gol.
87. minut
Mirko Ivanić je uputio prvi šut u okvir gola za Zvezdu sa 16 metara, ali je Nojer lako odbranio.
84. minut
Toliso je imao veliku priliku da postigne šesti gol za Bajern, ali je Borjan odbranio, a lopta završila na prečki.
68. minut
0:5!!! Levandovski postiže četvrti gol na meč.
64. minut
0:4!!! Samo četiri minuta kasnije, Levandovski postiže het-trik.
60. minut
0:3!!! Levandovskom nije bilo teško da savlada Borjana sa nekoliko metara.
57. minut
Konačno jedna konkretna akcija Zvezde, ali je Aleksa Vukanović neprecizno šutrao iskosa sa desne strane.

Robert Levandovski
Robert Levandovski / Izvor: Srbija Danas
53. minut
0:2!!! Levandovski je iz penala duplirao prednost Bajerna. Sudija Kuijpers dosudio je najstrožu kaznu pošto je Degenek igrao rukom prilikom uklizivanja pri blokiranju ubacivanja.
51. minut
Pokušaj Gorecke sa 14 metara, ali Borjan kroti taj šut.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme.

II POLUVREME

45+2. minut
Kraj prvog poluvremena.
41. minut
Levandovski je izveo majstoriju desnom nogom o savladao Borjana, ali gol nije priznat pošto je Toliso prilikom asistencije Poljaku igrao rukom.
34. minut
Bajern je i dalje dominantan, ali je meč ušao u nešto mirniji tok i nema mnogo uzbuđenja.
20. minut
Kutinjo je lukavo pokušao direktno iz slobodnog udarca da savlada Borjana, ali nije se dao prevariti golman Zvezde.
16. minut
Gorecka je volejom pokušao da postigne gol, ali je Borjan odlično odbranio.
14. minut
0:1!!! Kutinjo je sa desne strane ubacio loptu u šesnaesterac Zvezde, a Gorecka majstorskim udarcem glavom savladao Borjana i zatresa mrežu Zvezde.
12. minut
Ponovo je pokušao Levandovski, ali je Borjan odlično intervenisao, da bi zatim odmah i Koman oprobao udarac, ali je golman Zvezde još jednom odlično intervenisao i izbacio loptu u korner posle kojeg nije bilo opasnosti.
10. minut
Bajern ima inicijativu što mu je donelo i novu priliku. Kutinjo je pokušao sa 15 metara, ali je to bio slab udarac za Borjana.
7. minut
Velika prilika za Bajern. Grešku je napravio na sredini terena Degenek, lolpta je došla do Levandovskog koji je krenuo usamljen ka Borjanu, ali je šutirao pored gola.
6. minut
Prvi pokušaj Bajerna. Poslu gužve u šesnaestercu Zvezde, lopta je došla do Levandovskog koji je šutirao sa leve strane, ali je Borjan lako ukrotio taj šut.
1. minut
Počeo je meč!

I POLUVREME

CRVENA ZVEDZA – BAJERN 0:5 (0:1)

STADION: Rajko Mitić.

Gledalaca: 35.000.

STRELCI: Gorecka u 14, Levandovski u 53p, 60, 64. i  67. minutu.

SUDIJA: Bjorn Kuipers (Holandija). POMOĆNICI: Sander van Roekel i Ervin Zeinstra(Holandija).

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić, Petrović (od 76. Ivanić), Kanjas (od 61. Vulić), Garsija (od 69. Pankov), Vukanović, Marin, Boaći. Trener: Vladan Milojević.

BAJERN: Nojer, Pavar, Havi Martinez (od 68. Kimih), Boateng, Dejvis, Alkantara, Gorecka, Koman, Koutinjo, Toliso, Levandovski (od 77. Miler). Trener: Hans-Diter Flik.

ĐORĐEVIĆ: Crvena zvezda ne mora da brine za svoju budućnost

LEGENDA MANČESTERA ŽESTOKO OPLELA PO SOLSKJERU: Razlog je Nemanja Matić!

REMI NA KROVU: Zvezda JUNAČKI sa Bajernom, oseća se MIRIS osmine finala Lige šampiona! (VIDEO)

NEREALNO: Pogledajte šta je Tomas Miler uradio uoči meča sa Zvezdom (VIDEO)

KO ĆE VEČERAS KAO LANE? Sinovi bivšeg srpskog reprezentativca BRUTALNO isprozivali Nojera pred meč na Marakani