TUHEL NADMUDRIO GVARDIOLU: Čelsi je novi ŠAMPION Evrope

29.05.2021. 20:29
FK Čelsi
FK Čelsi / Izvor: Reuters

Meč se igra u Portu.

Fudbaleri Čelsija su savladali Mančester sititi na stadionu "Dragao" u Portu sa 1:0 u finalu Lige šampione i tako su posle devet godina uspeli po drugi put da postanu šampioni Starog kontinenta. Bilo je prisutno i 16500 navijača, tako da se može reći da je to bio pravi praznik fudbala..

PREMIJER LIGA IMA NOVOG ČLANA: Brentford dobio NAJSKUPLJI meč na svetu! Na OVO su čekali 75 godina (VIDEO)

KAKVA UVERTIRA ZA FINALE: Haos u Portu - Neviđena ŠORKA navijača! Pesnica u GLAVU, pa... (VIDEO)

SKORO ĆELAV, IMA MALO SEDE KOSE: Kežman izgleda neprepoznatljivo, BRKOVI dominiraju! Ko bi ga prepoznao?! (FOTO)

Mančester siti nikada nije bio šampion Evrope, projekat bogatih šeika počeo je baš zbog Lige šampiona, a Građani nikada nisu bili bliže trofeju nego sad.

Slavlje fudbalera Čelsija
Slavlje fudbalera Čelsija / Izvor: Reuters

Sa druge strane Tomas Tuhel je u Čelsi došao zbog loših rezultata u Pari Sen Žermenu i nasledio Frenka Lamparda koji mu je ostavio tim u vrlo kvalitetnom stanju i uspeo je da ih odvede do velikog uspeha.

Prvo poluvreme je donelo sve ono što moderan fudbal nosi sa sobom. Mnogo trčanja, ritam koji je ujednačen svakog trenutka i vidljivi pokušaji nadmudrivanja dva iskusna stručnjaka.

Možda i nije viđeno previše takozvanih stoprocentnih prilika, ali svakako nije bilo trenutaka kada je gledaocima dosadno. Ipak, kada su svi očekivali da neće biti golova, Tuhelovi momci su sproveli fenomenalnu akciju koju je Nemac Kaj Havert realizovao. To mu je bio prvi pogodak u životu u najelitnijem klupskom takmičenju.

Mančester siti – Čelsi

Stadion: Dragao u Portu

Gledalaca: 16.500

Sudija: Antonio Mateu Lahoz

Strelac: Havert u 42. minutu

Mančester siti: Ederson – Voker, Stons, Dijas, Zinčenko – Gundogan, Bernardo Silva (od 64. minuta Fernandinjo) – Marez, De Brujne (od 60. minuta Žesus), Foden, Sterling (od 77. mkinuta Aguero). Trener: Pep Gvardiola

Čelsi: Mendi – Aspilikueta, Silva (od 39. minuta Kristensen), Ridiger – Džejms, Kante, Žoržinjo, Čilvel – Zijeh, Maunt (od 80. minuta Kovačić) – Verner (od 66. minuta Pulišić). Trener: Tomas Tuhel

Nastavak je doneo više šahovsku nego fudbalsku partiju. Bilo je mnogo manje vatre, ali to je bilo i očekivano, jer su Plavci imali prednost. Pokušavali su fudbaleri Sitija sbve, ali najbliži golu su bili na deseztak sekundi pre kraja.

Sve je mogao ranije da odluči Amerikanac Pulišić koji je promašio zicer u 73. minutu. De Brujne je morao da napusti teren zbog povrede, ali ne može se reći da je to odlučilo duel. Jednostavno čini se da je Tuhel nadmudrio Gvardiolu i zasluženo sa čini se slabijim timom (a to potvrđuje i šampionat Engleske) su došli do trofeja.

Sudijska ekipa je bila iz Španije i predvodio je Antonio Lahoz i može se reći da su besprekorno odradili svoj posao. Pomoćni arbitri su Pau Devis i Roberto del Palomar, dok je četvrti sudija Karlos del Sero Grande. Sudija u VAR sobi biće Alehandro Ernandez, kome će asistirati Huan Martinez Munuera i Injigo Prijeto, dok je četvrti video arbitar Pavel Gil iz Poljske.

Tok meča i sve interesantne detalje možete pročitati u nastavku.

97. minut
Svi ostali skamenjeni, ali lopta je otišla nekih destaka centometara iznad gola Čelsija i počoinje radost fudbalera iz Londona
86. minut
Ni Foden ni Aguero nisu mogli do lopte. Steže se obruč oko Mendijevog gola
85. minut
Lopta iznenada dolazi do Aguera, ali Argentinac loše centrira i Mendi hvata loptu.
84. minut
Konačno lopta je malo duže u posedu fudbalera Čelsija. Sada se očekuje da igrači Sitija krenu na sve ili ništa
80. minut
Mateo Kovačić menja Mejsona Maunta u timu Čelsija
77. minut
Serhio Kun Aguero najbolji strelac u istoriju Sitija ulazi na oproštaju od tima iz Mančestera. Izašao je Sterling
75. minut
Siti sve više opseda gola Čelsija, ali to znači da će tim iz Londona imati sve više prilike da iz kontre dođe do novog gola
73. minut
Pulišić promašuje zicer za 2:0. Haverc ga je osavio praktično jedan na jedan sa golman iskosa sa desne strane, ali Amerikanac hrvatskog porekla nije uspeo da odluči meč
68. minut
Velika prilika za Siti, ali Aspilikueta u poslednjem trenutku izbacuje loptu ispred Gindogana
66. minut
Menja i Tuhel. Amerikanac Kristijan Pulišić ulazi, a izašao je Timo Verner.
64. minut
Bernardo Silva izlazi. Menja ga Fernandinjo
60, minut
Traže penal fudbaleri Sitija, čeka se reakcija iz VAR sobe. Neće biti jedanasterca
59. minut
Kevin de Brujne u suzama napušta meč. Ogroman otok ispod oka, a možda ima i potres mozga. STerlig uzima kapitensku traku, a ulazi Gabrijel Žesus
55. minut
Sudar De Brujnea i Ridriger i obojica su ostali na terenu. Riddiger se brzo pridigao i dobio žuti karton
51. minut
Kante uzima loptu De Brujneu pred šesnaestercem i to čisto. Fudbaleri Sitija se bune, ali bez razloga
49. minut
Kajl Voker je centrirao, ali Mendi to lako hvata. Siti je krenuo jako, ali nisu još ništa uradili
46. minut
Počelo je drugo poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

42. minut
GOOOL!!! Kaj Haverc je doveo Čelsi u vođstvo. Fenomenalna dodavanje Maunta kroz sredinu, obišao je golmana i rutinski zatresao mrežu. Ovo je Nemcu prvi pogodak u Ligi šampiona ove sezone
39. minut
Prinudna izmena u redovima Čelsija. Tijago Silva je izašao, a Danac Andreas Kristenses ga je zamenio
37. minut
Kante je povukao dobru kontru, ali nisu došli do izgledne prilike
35. minut
Prva javna opomena. Žuti karton za Gindogana.Sudija daje priliku igračima da se osveže
30. minut
Voker je probio po desnoj strani, centrirao je po zemlji, ali Foden nije stigao na tu loptu.
28. minut
Foden je utrčao u golmanski prostor, ali Ridger ga je sjajno izblokirao! Najbolja šansa do sada
20. minut
Iako je finale, utakmica je kvalitetna. Siti ima veći posed lopte, ali Čelsi je imao bolje prilike
17. minut
Kante glavom puca sa šest sedam metara, ali nije bio precizan
15. minut
Ponovo Timo Verner napada. Dobar udarac i korner za tim iz Londona. Kontra fudbalera Sitija, ali Kante je sprečio De Brujnea
14. minut
Velika šansa za Čelsi. Verner je dobio loptu malo iza i zato je i stoprocente situacije šutirao pravo u golmana
10. minut
Fudbaleri iz Mančestra su opasniji na startu. Ponovo je Sterling bio u centru pažnje, ovoga puta je pokušao da proigra Silvu na drugoj stativi, ali je Ridiger to raščistio
9. minut
Verner promašio loptu na petercu, a bio je veoma izglednoj poziciji
8. minut
Golman Sitija Ederson je uposlio Sterlinga, ali on se nije snašao u izleddnoj poziciji i izborio samo korner