LIGA ŠAMPIONA: Kneževi izbacili Građane (VIDEO)

15.03.2017. 22:42
Kolarov
Kolarov / Izvor: Reuters

Poznati svi učesnici četvrtfinala.

Monako i Atletiko su poslednja dva učesnika četvrtfinala Lige šampiona. Kneževi su u revanšu pobedili Mančester siti 3:1 i tako nadoknadili minus od dva gola iz prvog meča (3:5), dok je Atletiko posle pobede 4:2 u Nemačkoj rutinski remijem bez golova overili prolaz dalje.

GLAVOBOLJA ZA MUSLINA I CRNO-BELE: Ubojiti napadač ZAVRŠIO sezonu? (FOTO)

NE PITA ZA CENU: Hrvat želi Srbina i zbog njega je spreman da krene na put (FOTO)

Monako je poveo već u 8. minutu. Mendi je probao da centrira, lopta je bila izblokirana i vratila se Bernardu Silvi koji je vratio još oštriju loptu na pet metara, a tamo je odlično reagovao Kilijan Mbape i postigao gol. Kneževi su prednost duplirali u 29. minutu i u tom trenutku stigli do rezultata koji ih vodi dalje. Izabranici Leonarda Žardima su kombinovali po levoj strani, Lemar je odigrao loptu za Mendija, ovaj je sa "linije" poslao idealan pas na "kreč" odakle Fabinjo neometan pogađa. Mančester siti je bio neprepoznatljiv u prvom poluvremenu, nije uputio ni udarac ka golu domaćina, ali to se u drugom delu igre promenilo. Liroj Sane je u 71. minutu krinisao inicijativu gostiju, ali je samo šest minuta kasnije Tiemu Bakajoko postigao novi gol za Monako, vredan plasmana u četvrtfinale Lige šampiona.

Splitski Hajduk je na OVAJ način KAŽNJEN za ponašanje navijača u meču protiv Rijeke

Atletiko i Bajer iz Leverkuzena su odigrali dosadan meč u kom ne samo da nije bilo golova, nego ni velikih šansi. Atletiko je rutinski sačuvao 4:2 iz prvog meča i nastavio takmičenje u Ligi šampiona.

LIGA ŠAMPIONA: Zna se kad će biti održan ŽREB za četvrtfinale i kakvi nas BLOKBASTERI čekaju (FOTO)

MONAKO - MANČESTER SITI 3:1

STRELCI: Mbape u 8. i Fabinjo u 29. i Bakajoko u 77. minutu za Monako, a Sane u 71. minutu za Mančester siti. STADION: Luj drugi u Monte Karlu. GLEDALACA: 18.000. SUDIJA: Đanluka Roki (Italija).

MONAKO: Subašić, Sidibe, Džemerson, Rađi (od 70. Ture), Mendi, Fabinjo, Bakajoko, Silva, Lemar, Žermen (od 90. Dirar), Mbape (od 81. Mutinjo).

MANČESTER SITI: Kabaljero, Sanja, Stons, Kolarov, Kliši (od 84. Iheanačo), Fernandinjo, Silva, De Brujne, Sterling, Sane, Aguero.

Igrao je u Zvezdi, prošle godine je prešao u novi klub a sad doručkuje sa majmunom (FOTO)

ATLETIKO - BAJER LEVERKUZEN 0:0

STADION: Visente Kalderon u Madridu. GLEDALACA: 50.000. SUDIJA: Sergej Karasev (Rusija).

ATLETIKO: Oblak, Vrsaljko, Himenez, Godin, Ernandez, Saul, Tomas, Koke, Karasko (od 71. Savić), Korea (od 65. Gajtan), Grizman.

LEVERKUZEN: Leno, Hilbert, Jedvaj, Dragović, Vendel, Belarabi, Baumgartlinger, Kampl, Brandt (od 78. Bejli), Foland (od 88. Arangiz), Ernandez (od 81. Mehmedi).